Başkan Kasap: Belediyemizi kurumsallaştırdık

Başkan Kasap: Belediyemizi kurumsallaştırdık

Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA)- RİZE Belediye Başkanı Prof. Dr

Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA)- RİZE Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, görevde bulunduğu 4 yılını değerlendirdi. Başkan Kasap "Belediyecilik açısından olmazsa olmaz standart görevlerimizi yerine getirirken, vatandaşın belediyeye, başkana, yöneticiye daha kolay ulaşması için belediyemizi kurumsallaştırdık” dedi.


Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat,  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kentteki basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Kasap, gazetecilerin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında belediye çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Başkan Kasap, göreve geldikleri günden itibaren ilk olarak vatandaşların talep ettiği sorunları giderecek tarzdaki çalışmalarla hizmete odaklandıklarını kaydetti. Başkan Kasap, “Belediyecilik açısından olmazsa olmaz standart görevlerimizi yerine getirirken, vatandaşın belediyeye, başkana, yöneticiye daha kolay ulaşması için belediyemizi kurumsallaştırdık. Akıllı kent sistemi kullanılarak oluşturduğumuz ekiple hizmetimizi sunduk. Belki seçim sürecinde vaat ettiğimiz 10 büyük projeden 1 ya da 2’sini bu dönemde bitirebileceğiz. Ancak belediyemizin çalışma sistemini kurumsal bir yapıya getirmiş olmak benim için önemli hizmetlerden biri olmuştur” dedi.


4 YILI DEĞERLENDİRDİ, PROJELERİ SIRALADI


Başkan Kasap 4 yılda Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2018 yılında tamamlandığını hatırlatarak, kentte yapımı tamamlanan projeler ile hizmete açılan yatırımları da sıraladı. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinin tamamlanma aşamasına geldiğini, 17 adet semt spor sahasının da hizmete sunulduğunu aktaran Başkan Kasap, Meydan Projesi ve Isırlık Tabiat Parkında ise çalışmaların devam ettiğini belirtti.


'HAKKIMIZDA HAYIRLISI'


Başkan Kasap, yerel seçimlerde aday olup, olmayacağı yönünde kendisine yöneltilen soruya da, “Makamlar ben istiyorum demekle olmaz, benim böyle bir talebim olmaz, parti anlayışımızda böyle değildir. Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile Rize’miz için kararı kendisi verecektir, hakkımızda hayırlısı” yanıtını verdi. 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS