DOKA heyeti Rize'de toplandı

DOKA heyeti Rize'de toplandı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) 101'inci Yönetim Kurulu toplantısı Rize’de yapıldı.

Bayram Ali SARI/RİZE, (DHA) - Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) 101'inci Yönetim Kurulu toplantısı Rize’de yapıldı.


Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 101'inci Yönetim Kurulu Toplantısı, dönem Başkanı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında Rize Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 101'inci DOKA Yönetim Kurulu toplantısına,  Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Trabzon Vali Vekili Necmettin Yalınalp ile yönetim kurulunun diğer üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.


Toplantının açılışında Rize Valisi Erdoğan Bektaş, yaptığı konuşmada; ev sahibi sıfatıyla DOKA Yönetim Kurulu Üyelerini Rize’de misafir etmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, toplantının bölge illeri için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.


Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları toplantının açılışında yaptığı konuşmada Ajansın 2018 yılı ilk Yönetim Kurulu Toplantısını Rize’de gerçekleştirdiklerini belirterek; “2017 yılının son toplantısında bölgemizin kültür ve turizm altyapısına geliştirilmesi amacıyla 12 Milyon TL’lik bir ihale çağrısına çıkmıştık. Buna ilişkin olarak bölgesel kalkınmamıza ivme kazandıracak çok ciddi projeler ajansımıza ulaştı. Bu vesileyle DOKA Yönetim Kurulu üyelerine ve proje ekibine teşekkür ediyorum” dedi.


101. DOKA Yönetim Kurulu Toplantısında iki temel konunun ele alınacağını belirten Vali Sarıfakıoğulları, “Bunlardan birincisi, 2018 fizibilite desteği programının görüşülmesi, ikinci olarakda yatırım faaliyet programının görüşülmesi olacaktır” şeklinde konuştu.


Açılış konuşmalarının ardından, toplantıdaki gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS