Dünya ve Avrupa Kıck Boks Şampiyonları Rize'de buluşuyor

Dünya ve Avrupa Kıck Boks Şampiyonları Rize'de buluşuyor

RİZE`de, Türkiye ve Dünya Kıck Boks şampiyonlarının katılımı ile engelliler ve şehit aileleri yararına şampiyona düzenlenecek.

RİZE (DHA) - RİZE`de, Türkiye ve Dünya Kıck Boks şampiyonlarının katılımı ile engelliler ve şehit aileleri yararına şampiyona düzenlenecek. Şampiyonların buluşmasına 9'u yerli 9'u yabancı 18 dövüşçü katılacak. Nefes kesen organizasyon Mayıs ayı ortalarında yapılacak.


Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardım ve Dayanışma Derneği (AKES) tarafından Rize’de Kıck Boks şampiyonası düzenlenecek. AKES Derneği Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu ile Türkiye ve Dünya Kıck Boks Şampiyonu Serkan Yılmaz, İstanbul’da bir araya gelerek şampiyona için anlaştı. 9’u yerli 9’u yabancı olmak üzere 18 sporcunun katılacağı şampiyonada devler buluşacak. Şampiyona da elde edilecek gelirle engelliler için akülü araba alınması amaçlandı. Şampiyonada şehit yakınları ücretsiz kutsal topraklarda Umre ziyaretine götürülmesi hedefleniyor. Kıck Boks maçları turnuva halinde Rize’nin yanı sıra 5 ilde daha yapılması planlanıyor.


Şampiyonada Avrupa Kick Boks Şampiyonu Demir Yumruk Lakaplı Resul Uzun’da ringe çıkacak.  Şampiyonada yine Terminatör lakaplı Adem Kabak, Pirana lakaplı İsmail Uzuner de ringde olacak.  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Kıck Boks Federasyonunun destekleri ile yapılacağı belirtilen şampiyona için hazırlıklar da sona gelindi.


BAŞKAN KANSIZOĞLU: ORGANİZASYONUMUZ ENGELLİ VE ŞEHİT YAKINLARI İÇİN


Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardım ve Dayanışma Derneği (AKES) Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu, derneklerinin kültür ve eğitimin yanında her çeşit spor branşları ile ilgili etkinlikler ve toplumda yardımlaşma duygusunun artırılmasına yönelik faaliyetler yürüttüğünü açıkladı. Kansızoğlu, "Türk sporlarına ve genç sporcularımıza katkı sağlamak için de hayırlı faaliyetler yürütmekteyiz. Bu kapsamda ilk profesyonel etkinliğimizi Rize'de gerçekleştireceğiz. Dünyaca tanınmış ülkemizin Kick Boks'ta en önemli sporcusu, dünya ve olimpiyat şampiyonumuz, devlet sporcumuz (Samurag) lakaplı Serkan Yılmaz hocamızı Rize’ye davet ettim. Bu önemli turnuva ile ilgili çalışmalarımız tamamlamak üzereyiz. Bu önemli şampiyonada elde edeceğimiz gelirle kahraman şehitlerimizin alilerini Umre'ye göndereceğiz. Ayrıca belirli sayıda Türkiye geneli engelli vatandaşlarımıza akülü araç dağıtımı yardımı yapmış olacağız. Bu organizasyonla önemli bir hayır hizmetinin yanında, Kick Boks Türkiye ve Dünya Şampiyonlarını Rize’de dövüştürmüş olacağız. Yakın bir tarihte düzenleyeceğimiz bir basın toplantısı ile bu turnuvanın tarihini kamuoyuna duyuracağız” dedi.


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS