Rize Belediyesinde ikinci toplu iş sözleşmesi imzalandı

Rize Belediyesinde ikinci toplu iş sözleşmesi imzalandı

 RİZE Belediye Başkanlığı ile Hizmet-İş Sendikası arasında yürütülen kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Aytekin KALENDER/RİZE (DHA) - RİZE Belediye Başkanlığı ile Hizmet-İş Sendikası arasında yürütülen kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesiyle işçilerin ücretlerine 1’inci yıl için 450 TL ile 600 TL arasında artış sağlandı.


Belediye başkanlık makamında yapılan imza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Rize Şube Başkanı Mehmet Alaca “İşçilerimizin aylık ücretlerine 1’inci yıl için 450 TL brüt  ile 600 TL brüt aralığında artışlar sağladık. 2’inci yıl ise günlük yevmiyelerine 11 TL artışlar yapılacak. Toplu iş sözleşmesi sürecindeki desteklerinden ötürü Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a çok teşekkür ederiz. Üyelerimize hayırlı olsun” dedi.


 Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap “İşçilerimizi memnun edecek oranlara imza attık. Tüm işçilerimize hayırlı olsun “dedi.


Toplu iş sözleşmesiyle sosyal haklarda yüzde 20 ile yüzde 70 oranlarında artışlar sağlandı.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS