Rize Şoförler Odası Başkanı Turan'dan tepki

Rize Şoförler Odası Başkanı Turan'dan tepki

RİZE Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Muzaffer Turan, yeni dönemde başkan adayı olmadığını açıkladı, kendisi üzerinden kampanya yürüten adaya tepki göstredi.

Aytekin KALENDER/RİZE, (DHA) - RİZE Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Muzaffer Turan, yeni dönemde başkan adayı olmadığını açıkladı, kendisi üzerinden kampanya yürüten adaya tepki göstredi. 


Rize Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Turan, önümüzdeki ay yapılacak olan oda seçimlerinde başkan adayı olan Ali Karafazlı'nın kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Yeni dönemde aday olmayı düşünmediğini ifade eden Turan, "Başkan adayı bir arkadaşımızın bizi hedef alan açıklamalarına bir cevap vermek zorunda hissediyorum kendimi. Basının karşısında bizimle ilgili söylediği sözler beni ve arkadaşlarımı üzdü. Bizim için gerekli hizmeti vermediğimiz, odamızı kendi hegemonyamız için kullandığımız, koltuk sevdalısı olduğumuz, iş bilmez olarak bizi nitelendirmesine çok üzüldüm. Bunları kesinlikle hiç bir arkadaşımız kabul etmemektedir ve hayretle karşılamaktayız. Ben önceki veda konuşmamda aday olan tüm arkadaşlara başarı da diledim. Mevcut olan hiç bir adayın yanında olduğuma dair bir açıklamam da olmadı. Bizim için çıkıpta basın karşısında sarf edilen bu sözlere hiç bir şekilde layık değiliz" dedi.


"BEN BUNLARA LAYIK MIYIM?"


Rize Şoförler Esnaf Odası'nda 8 yıldır başkanlık görevi yürüttüğünü beliren Turan, şöyle dedi:


"Çıkan haberleri görünce kendi kendime 'Ben bunlara layık mıyım?' diye sordum. Bu odaya yıllarımı verdim. Sadece kendi açımdan değil, bu açıklamalar ile yönetim ve denetim kurulundaki arkadaşlarımızda töhmet altında kaldı. Faliyet raporunda bahsettiğimiz gibi biz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve üst kuruluşlar tarafından verilen görevler odamız tarafından titizlikle yerine getirilmiştir. Üyelerimizin mesleki ve teknik ihtiyaçları karşılanmış, mesleki faaliyetlerine yardımcı olmak amacıyla gerekli çalışmalar yapılmıştır. Üyelerin çalışma genelinde hakları korunmuş, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde gerekli girişimlerde bulunularak üyeler ile müsteşarlık arasındaki problemler giderilmeye çalışılmıştır." 


‘HERHANGİ ÜCRET TALEP ETMEDEN ÇEKİCİ HİZMETİ VERDİK’


Başkanlığı süresince ellerinde geldiğince üyelerine hizmetlerde bulunduklarını ifade eden Turan, "Biz görevimizi dört dörtlük yerine getirdiğimizi savunmuyoruz ancak geldiğimiz günden bu yana odamız üyeleri için elimizden gelen çalışmaları yaptık. Kooperatif ya da durak başkanlarımızdan gelen talepler, her ay düzenlemiş olduğumuz yönetim kurulu toplantısına sunulmuştur. Bu taleplerin tamamı yönetim kurulu toplantılarımızda kabul edildi. Odamız 2014-2018 yılları arasında toplam 45 bin 430 TL muhtelif para yardımı yardımında bulunmuştur. 2 adet hizmet aracımız satılarak yeni bir çekici odamıza kazandırılmıştır. Üyelerimizden herhangi ücret talep etmeden çekici hizmeti verdik. Çeşitli medya organlarında odamızın sıkıntılarını dile getirdik. Rize Belediyesi ve İl Trafik Komisyonu ile birlikte trafik konusunda çeşitli projelerimiz hakkında görüşmeler yaptık. Plaka basım hizmetimiz hızlandırılmıştır." dedi.


‘ODAYI BORÇLA DEVRALDIK’


Turan, 2010 yılında başkanlığa seçildiği zaman odanın 235 bin TL borcu olduğunu hatırlatarak, "8 sene içerisinde borcu sildik, emekli olanlara tazminat paraları verdik. Kasamızda da çok şükür paramız bulunmaktadır. 'Çamur at izi kalsın' şeklinde yaklaşımlar hiç kimseye yakışmamaktadır." ifadelerini kullandı. 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS