rize haberleri

Rize'de Bakkallar ve Bayiler Odası'nda, Ekmekçi aday oldu

Rize'de Bakkallar ve Bayiler Odası'nda, Ekmekçi aday oldu

Aytekin KALENDER/RİZE, (DHA) - RİZE Bakkallar ve Bayiler Odası Genel Kurulunda eski başkan İsmail Hakkı Ekmekçi, yeni dönemde başkanlık görevine aday olduğunu açıkladı.

Rize Bakkallar ve Bayiler Odası seçimi için bütün üyeleri genel kurula davet eden Başkan İsmail Hakkı Ekmekçi, odaya üye olan bütün meslektaşların sorunlarına hakim olduklarını belirterek bu sorun ve sıkıntıların bir tek bakkal esnafının sorunu olmadığını söyledi. Ekmekçi, "Globalleşen dünyada artık markalaşan büyük zincir mağazalar küçük esnafın maalesef yok olmasını istemektedir. Biz ise yerelde bu büyük sıkıntı ile tek tek mücadele etme şansımız yoktur. Örneğin büyük marketlerin şehir merkezi içinde olması ve her mahallede ve ilçede zincir marketlerin ardı ardına açılması en büyük sorunumuzdur. Bunu yerel yöneticiler ile görüşerek çözmek için, her köşe başında açılacak bir zincir mağazaya izin verilmemesi için Rize Odalar Birliği ile ortak hareket etmek zorundayız.“ dedi.

'BİLGİ VE BİRİKİMİMİZLE HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ'

Odalar Birliği ile Esnaf Odaları arasında koordineli bir çalışmanın sağlanamadığını ifade eden Ekmekçi, şöyle dedi:

"Bizim amacımız Rize’deki tüm esnaf odaları ile birlikte önümüzdeki  dönemde hareket etmektir. Bu vesile ile bakkal esnafımızın ve düğer küçük, büyük esnafımızın sorunlarına bütün olarak çözmek için çabalayacağız. Bakkal esnafımızın tespit ettiğimiz sorunlarını da el birliğiyle kamu, kurum ve kuruluşları ile daha koordineli çalışarak sorunların çözümünde bakkal esnafımızın yanında olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki çalışma döneminde daha sağlıklı ve nitelikli kadrolarla, bilgi ve birikimimizle hep birlikte tüm bakkal esnafımızla birlikte davamıza sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Bakkal esnafımızı cumartesi günü Esnaf Sarayı toplantı salonunda yapacağımız genel kurulumuza davet ediyorum. Yönetim ve denetim kurulu üyelerimle birlikte esnaf kardeşlerimizi sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum. Bu güne kadar odamızın hiçbir kuruşu boşa harcanmadı. Bundan böylede bu böyle olacak. Heyecanımızla, sevgimizle, dürüstlüğümüzle, esnafımızın menfaatine çalışmaya devam edeceğiz”  

Bakkallar ve Bayiler Odası Genel Kurulu 17 Şubat Cumartesi günü saat 13'te Esnaf Sarayı Toplantı Salonunda yapılacağı belirtildi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS