Rize'de Eczacılık Fakültesi için onay yayımlandı

Rize'de Eczacılık Fakültesi için onay yayımlandı

RİZE'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan Eczacılık Fakültesi için onay resmi gazetede yayımlandı.

Aytekin KALENDER/RİZE, (DHA) - RİZE'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan Eczacılık Fakültesi için onay resmi gazetede yayımlandı.  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Senatosu’nun Eczacılık Fakültesi kurulması yönünde almış olduğu karar Yüksek Öğretim Genel Kurulu tarafından onaylanmıştı. YÖK’ün bu kararı Bakanlar Kurulu’nda da kabul edildikten sonra bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak resmileşti.


Konuyla ilgili RTEÜ’nün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üniversitemizin Eczacılık Fakültesi kurulması kararı alındı. Aralarında Üniversitemizin de bulunduğu bazı Yükseköğretim Kurumlarında yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kurulmasına dair Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazetede yayımlandı. 3 enstitü,5 yüksekokul,7 meslek yüksekokulu bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesindeki fakülte sayısı ise kurulma kararı çıkan Eczacılık Fakültesi ile birlikte 14’e yükselecek.”FAKÜLTE İLİMİZE DEĞER KATACAK

Çağın gereklerine uygun olarak hızlı ve nitelikli bir şekilde büyümesini sürdürdüklerini kaydeden RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman: “Bu karar bizleri oldukça mutlu etmiştir. Yeni fakültemizin kurulması noktasındaki çalışmalara katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Eczacılık Fakültemiz Üniversitemize ve ilimize değer katacak.” dedi.


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS