Rize’de Sağlıklı Hayat Merkezi’nde eğitimler başladı

Rize’de Sağlıklı Hayat Merkezi’nde eğitimler başladı

– RİZE Sağlıklı Hayat Merkezi  tanıtım faaliyetleri kapsamında Ruh Sağlığı Birimi ile eğitim vermeye başladı.

Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA) – RİZE Sağlıklı Hayat Merkezi  tanıtım faaliyetleri kapsamında Ruh Sağlığı Birimi ile eğitim vermeye başladı.


Ülke genelinde 51 ilde toplam 100 tane bulunan SHM (Sağlıklı Hayat Merkezi) Rize’de  Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’nde hizmetlerine başladı.


Sağlıklı Hayat Merkezi’nde psikososyal danışmanlık biriminde: iki Psikolog, bir Çocuk Gelişimcisi ve bir Sosyal Çalışmacı ile vatandaşlara hizmet veriliyor. Bu hizmetler kapsamında sağlık personellerine yönelik Kronik ruhsal Hastalıklar, Damgalama İle Mücadele ve İntihar Girişimi Önleme farkındalık eğitimleri düzenlendi.


Psikososyal Destek Biriminde; madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı, ergen ruh sağlığı, sosyal destek kaynakları, kronik ruhsal hastalıklar, depresyon, çocuk istismarı ve ihmal, stresle başa çıkma, kişisel gelişim ve şiddet vb. konularda ergen ve ailelere yönelik eğitimler veriliyor.


Eğitimde, özellikle intihar şüphesi bulunan kişilerin ve ruhsal hastalarının takip ve tedavisinde Sağlıklı Hayat Merkezleri, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Psikiyatri Uzmanlarının koordineli bir şekilde çalışması gerektiği vurgulandı.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS