Rize'de yeni adli yıl törenle başladı

Rize'de yeni adli yıl törenle başladı

RİZE’de adli yıl açılışı sebebiyle adliye koridorunda tören düzenlendi, avukatlar, savcılar, adliye çalışanları yeni adli yıl öncesinde bir araya geldi.

Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA)-RİZE’de adli yıl açılışı sebebiyle adliye koridorunda tören düzenlendi, avukatlar, savcılar, adliye çalışanları yeni adli yıl öncesinde bir araya geldi.

Törene Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Rize Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli,  Baro Başkanı Avaukat Mehmet Çırakoğlu, savcılar, avukatlar ve adliye çalışanları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Rize Baro Başkanı Avukat Mehmet Çırakoğlu, Adli Yılın, Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi diledi. Çırakoğlu, "Türk Milleti adına bağımsız yargı görevini yerine getiren biz yargı mensupları, Anayasanın vermiş olduğu görevin ifası amacıyla neler yaptığımızı ve yapmamız gerektiğini bu özel ve anlamlı günde toplumla paylaşıyoruz. Yargı görevinin, halkın bizlere verdiği kutsal bir emanet olduğu bilinciyle işimizi nasıl yaptığımızın hesabını da topluma vermeye çalışıyoruz. Bu yaklaşımın, yasama ve yürütme mensupları ile avukatların ve kamunun yargıya daha iyi anlamasına ve yargıya destek olmasına katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

Konuşmasında terör ve ekonomik kriz konularına da değinen Çırakoğlu “Terörle mücadelede bütün devletlere görev düşmekte olup, devletler özellikle silah ve mühimmatın terör örgütlerinin eline geçmesini önleyici tedbirleri almak zorundadırlar. Bu önlemleri almamak, teröre açıkça destek vermekte eşdeğerdir. Ancak teröre destek veren ülkeler bu silahların bir gün kendilerine çevrilebileceğini bilmelidirler. Bayramdan önce başlayan, adeta 15 Temmuz hain darbe girişimi devamı niteliğinde olan, ekonomik kriz yaratılma çabaları yine sonuçsuz kalacak ve Türkiye bu badireyi de daha güçlü bir şekilde atlatacaktır. Özellikle ABD’nin tutum, davranışları ve ekonomik baskı girişimleri ile bazı şeyleri ülkemize diretme çabaları sonuçsuz kalacaktır. Türkiye hiçbir Devletin baskısıyla karar almayacağı gibi her ne şartlarla olsun kendi isteği dışında hiçbir baskıya boyun eğmedi, eğmeyecektir de. Dünya 15 Temmuzda bu mücadelenin özgür, bağımsız Türkiye’nin ve de Türk Milletinin şuurunu görmüştür. Bu tür ekonomik baskılara da boyun eğmeyeceğini bilmelidir ki inanıyoruz ki çok yakın da bunu anlayacaktırlar”

Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü’de törende günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaparak” Yeni Adli Yılın ülkemiz milletimiz ve Yargı camiamız İçin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS