TOBB’dan nefes kredisi

TOBB’dan nefes kredisi

– RİZE Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi Projesinin bu yılda 18 aya uzatılan vadesi ile yeniden verileceğini açıkladı.

Bayram Ali SARI/RİZE (DHA) – RİZE Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi Projesinin bu yılda 18 aya uzatılan vadesi ile yeniden verileceğini açıkladı.


Erdoğan, ülke ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin içinde bulunduğu finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye’deki diğer oda borsaların katılımıyla düşük faiz oranlarıyla geçten yıl KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi Projesinin bu yılda 18 aya uzatılan vadesi ile yeniden verileceğini açıkladı. Erdoğan, şöyle dedi:


“Nefes Kredisinde faizler aylık yüzde 0,99, yıllık yüzde 11,88 olarak belirlendi. Kredi vadesi, ilk 6 ay geri ödemesiz, takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay olacak. Nefes Kredisi verecek bankalar Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası olarak belirlenmiştir. Rize’mizin en önemli geçim kaynağı olan çay sanayicilerimizin 2018 çay sezonuna başlamadan finansal olarak rahatlatacak nefes aldıracak bu kampanyaya borsa olarak destek veriyoruz. Ülke genelinde ekonomide önemli yer tutan KOBİ finansman sorunlarının giderilmesine, ilimiz için ise çay sektörünün gelişimine katkı sağlayacak bu krediyi üyelerimizin iyi değerlendirmesini öneriyor. Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS