Yağmurun diyarı Rize’den Afrika’ya su kuyusu

Yağmurun diyarı Rize’den Afrika’ya su kuyusu

– TÜRKİYE Diyanet Vakfı Rize Şubesi öncülüğünde Rize’de yürütülen “Su Kuyusu” kampanyasına 3 ay gibi kısa bir sürede 653 bin TL bağış toplandı.

 Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA) – TÜRKİYE Diyanet Vakfı Rize Şubesi öncülüğünde Rize’de yürütülen “Su Kuyusu” kampanyasına 3 ay gibi kısa bir sürede 653 bin TL bağış toplandı.


Türkiye Diyanet Vakfı’nın ülke genelinde başlattığı “Dünya’ya bir damla hayat” su kuyusu projesi Rize’de büyük ilgi gördü. Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi öncülüğünde 02 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında Rize genelinde yürütülen “Su Kuyusu” kampanyasına 653 bin TL’lik bağış yapıldı. Toplanan bağışlarla özellikle kuraklığın insan yaşamı için büyük bir sorun oluşturduğu Afrika ülkelerinde su kuyuları açılacak. Yer ve şartlara göre 50 bin TL ile 150 bin TL arasında değişen maliyetlerle açılacak su kuyuları ile bölgedeki insanların uzun yıllar temiz su ihtiyacı karşılanacak.


RİZE ADINA SU KUYUSU AÇILACAK


Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın kampanyada kendilerini yalnız bırakmayan Rize halkına teşekkür ederek “3 ay gibi kısa sürede su kuyusu kampanyamıza 653 bin tl bağışta bulunan Rize’nin duyarlı ve hayırsever halkına minnettarız. Türkiye Diyanet Vakfı ile devam eden görüşmeler sonucunda Afrika’nın hangi ülkesinde su kuyusu açacağımız belli olacak. En kısa zamanda Rize adına su kuyularımızı açarak suyu insanlara ulaştıracağız” dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS