Sakarya'da bir yılda 450 sokak köpeği sahiplendirildi

Sakarya'da bir yılda 450 sokak köpeği sahiplendirildi

SAKARYA Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ndeki köpeklerden 450'si sahiplendirildi.

Aziz GÜVENER/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ndeki köpeklerden 450'si sahiplendirildi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, 2017 yılında şehirdeki sokak hayvanlarının rehabilitasyonuna yönelik çalışmaları değerlendirdi. 2017 yılında ilçe belediyeleri tarafından toplanan bin 200 sokak köpeğinin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ne getirildiğini açıklayan Yaman, "Bu canlarımızı kısırlaştırıp aşılayarak kayıt altına aldık. Doğal hayatta daha rahat yaşamalarını sağlayacak bu işlemlerin ardından ilçe belediyelerine yaşam alanlarına geri bırakılmak üzere köpeklerimizi teslim ettik" dedi.


Yaman, sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesine yönelik çalışmalar hakkında da bilgi verirken, "Okullarda verdiğimiz eğitim seminerleriyle ve bakımevimize gerçekleştirilen ziyaretlerle daha büyük kitlelere sessiz canların sesini duyurduk. Sahipsiz hayvanları sıcak birer yuvaya kavuşturmak için gerekli duyurular ve çalışmalar yaparak 450 sahipsiz köpeği sahiplendirdik" diye konuştu.
 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS