Samsun'un turizmine büyük katkı

 Samsun'un turizmine büyük katkı

SAMSUN'un Vezirköprü İlçesi'nin en önemli turizm projesi Vezirsuyu'nda mesire alanını tam 8 kat büyüten protokol, Belediye Başkanı Edis ile Milli Parklar Bölge Müdürü Terzioğlu arasında imzalandı.

SAMSUN,(DHA)- SAMSUN'un Vezirköprü İlçesi'nin en önemli turizm projesi Vezirsuyu'nda mesire alanını tam 8 kat büyüten protokol, Belediye Başkanı Edis ile Milli Parklar Bölge Müdürü Terzioğlu arasında imzalandı.

Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nin en önemli turizm yatırımlarından olan 350 dönümlük Vezirsuyu Mesire Alanı, tam 8 kat büyütülüyor. Proje ile ilgili protokol Vezirköprü Belediyesi'nde Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile Milli Parklar Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu arasında imzalandı.
Belediye meclis üyeleri ile AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt ile yöneticilerin de hazır bulunduğu imza töreninde bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, "Belediyemiz tarafından sadece ilçemize, Samsunumuza değil tüm bölgeye kazandırdığımız 350 dönümlük mesire alanımızı bugün burada düzenlediğimiz imza töreni ile 2 bin 881 dönüme çıkardık" dedi.
Vezirköprü Mesire Alanı'nın bölgenin cazibe merkezi olacağını söyleyen Başkan Edis, "Çeşitli spor alanları, çocuk oyun grupları, fitness aletleri, mescidi, kamelyaları, konaklama ve dinlenme alanlarıyla Vezirsuyu, halkımıza daha rahat ve geniş bir dinlenme ve turizm alanı sunacak. Ziyaretçilerimiz, elektrikli araçlarla tüm bölgeyi gezebilecek, yabani hayvanların yer aldığı bölümleri görebilecek. Bu haliyle bile her görenin hayran kaldığı, büyük takdir toplayan Vezirsuyu, artık tam bir turizm cenneti olacak" diye konuştu.
Projenin büyütülmesinin ilçe ekonomisine de büyük kazanımlar sağlayacağına dikkati çeken İbrahim Sadık Edis, "Bölgeye gelen ziyaretçilerimiz her türlü alışverişini ilçemizden yapacak. Konuksever Vezirköprü halkı ve esnafı, ekonomik çıdan önemli bir gelir elde etmiş olacak" dedi.

FOTOĞRAFLI


 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS