19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden CHP ve İYİ Parti'ye ziyaret

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden CHP ve İYİ Parti'ye ziyaret

SAMSUN 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Samsun İl Başkanı Dr.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak ve İYİ Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Hasan Aksoy'u ziyaret etti.


Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak ve İYİ Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Hasan Aksoy ile görüştü. CHP ve İYİ Parti teşkilatlarında yaptığı konuşmada siyasi partilerin yerel bazda kendilerini vatandaşa anlatabilmek için en önemli gücünün o şehirlerdeki yazılı ve görsel medya olduğuna dikkat çeken Çakır, daha güçlü gazeteler ve internet haber siteleri için cemiyetin daha çok çalışacağını söyledi.


'ÜYE ÇALIŞMAMIZ BAŞLIYOR'


Kurumsallaşmanın adımları olarak cemiyetin üye bazında da yenileme çalışması yapacağını söyleyen Çakır, "Bu meslekte sokakta haber kovalayan, altının teriyle ekmeğini kazanan 'gerçek gazeteci' arkadaşlarımızla, farklı işler yaparak mesleğine de 'gazeteciyim' diyenler arasında ayrımı net bir şekilde yapacağız. Bu kadar basit olmayacak 'ben gazeteciyim' demek. Bu konuda tüm siyasi partilerimize, belediye başkanlarımıza, protokolümüze, STK'lara büyük görevler düşüyor. Biz cemiyet olarak bu dönemde ve sonrasında herkesle sağlıklı iletişim kurmaya hazırız. Samsun'da yerel medyayı birlikte güçlendirebiliriz" dedi.


'YEREL MEDYA BİZİM SESİMİZ'


19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yapılanmasından haberdar olduklarını kaydeden CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak ve İYİ Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Hasan Aksoy da, ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Samsun'da yazılı ve görsel medya çok güçlü. Bunun farkındayız. Yerel medya biz siyasi partiler için oldukça önem arz ediyor. Vatandaşla buluşmamızda bizlerin en büyük gücüsünüz. Bizler de yerel medyanın güçlenmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Cemiyetimizin yeni yönetimine başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandılar.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS