30 yıldır, 33 kilometre kat ederek tezgah açıyor

30 yıldır, 33 kilometre kat ederek tezgah açıyor

SAMSUN'da 56 yaşındaki 6 çocuk annesi Hamide Büyükaslan, 30 yıldır her Cumartesi günü 33 kilometre uzaklıktan gelerek, kent merkezinde kurulan halk pazarında süt ve süt ürünlerini satıyor.

Tolga BİRGÜCÜ/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'da 56 yaşındaki 6 çocuk annesi Hamide Büyükaslan, 30 yıldır her Cumartesi günü 33 kilometre uzaklıktan gelerek, kent merkezinde kurulan halk pazarında süt ve süt ürünlerini satıyor.

Samsun’un Ondokuzmayıs ilçesinde yaşayan Hamide Büyükaslan, besledikleri hayvanlardan ürettiği süt ve süt ürünlerini, her  cumartesi  33 kilometre yol kat ederek getirdiği, İlkadım İlçesi Rasathane Mahallesi Ağabali Caddesi üzerinde kurulan Modern Halk Pazarı’nda açtığı tezgahında satıyor. Büyükaslan, "Eski Modern Halk Pazarı yıkılmadan önce de bu bölgede tezgah açıyordum. 30 yıldır bu mesleği yapıyorum. Çocuklarımın 5’i İstanbul’da çalışıyor ve bir tanesi de Ondokuzmayıs'ta terzilik yapıyor. Eşim ise köyümüzde hayvancılıkla uğraşıyor. Süt, yoğurt ve çökelek satıyorum. Kendi hayvanlarımızdan elde ettiğimiz ürünlerimizi buraya gelerek satıyorum” diye konuştu. Ev hanımlarına tavsiyelerde bulunan Hamide Büyükarslan, "Üretelim, sadece tüketmeyelim. Çalışıp, kazanıp sonra tüketelim" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS