Atakum'da görkemli sergi

Atakum'da görkemli sergi

SAMSUN'un Atakum İlçesi'nde Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda eğitim alan kursiyerlerin el emeği, göz nuru eserlerinin görücüye çıktığı Geleneksel Yıl Sonu Sergisi görkemli bir törenle açıldı.

SAMSUN,(DHA) - SAMSUN'un Atakum İlçesi'nde Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda eğitim alan kursiyerlerin el emeği, göz nuru eserlerinin görücüye çıktığı Geleneksel Yıl Sonu Sergisi görkemli bir törenle açıldı.


Samsun'da Atakum Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserleri, muhteşem bir sergiyle görücüye çıktı. Eserler, ilk günden davetlilerin büyük beğenisini topladı.


Atakum Belediyesi Eğitim Eğlence ve Kültür Merkezi'ndeki Geleneksel Yıl Sonu Sergisi, Kaymakam Namık Kemal Nazlı, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Yetik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hanife Öztürk Erdin, Mehmet Değirmenci, Hüseyin Aksakal, şube müdürleri Ali Sezek, Mecit Kepenek, Ahmet Karaman, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun, Memur-Sen İl Başkanı Nejdet Güneysu, daire amirleri, okul müdürleri ve davetliler katıldığı görkemli bir törenle açıldı.


AVRUPA STANDARTLARI YAKALANDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşması yapan Atakum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever, yıl içinde bin 957 kursta 35 bin 82 kursiyere hizmet verildiğini belirterek, "İlçemizde yetişkin eğitimine katılım oranı yüzde 14,85. Bu oran ile Avrupa standartları yakalandı" dedi.


BEŞİKTEN MEZARA KADAR EĞİTİM

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Yetik ise, Halk Eğitim Merkezleri'nin ve yetişkin eğitiminin önemine vurgu yaparak, “Halk Eğitim Merkezleri her yaştan ve eğitim düzeyinden vatandaşa, beşikten mezara kadar eğitim veren ilim yuvalarımız” diye konuştu.


FABRİKA GİBİ ÜRETİM YAPILIYOR

Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı da, “Halk Eğitim Merkezi, kurum müdürü, idarecilerimiz ve usta öğreticiler bir ahenk içerinde çalışarak adeta bir fabrika gibi üretim yapmaktalar” dedi. 


Açılış töreninde ayrıca Atakum Halk Eğitimi Merkezi kurslarına katılarak başarılı olan kursiyerlere ve alanında başarı gösteren usta öğreticilere başarı belgesi verildi. 
FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS