Atakum'da ingilizce eğitimi için protokol imzalandı

Atakum'da ingilizce eğitimi için protokol imzalandı

SAMSUN’un Atakum Belediyesi, ilçesinde yabancı dil seferberliği başlattı.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN’un Atakum Belediyesi, ilçesinde yabancı dil seferberliği başlattı. Atakumluların ilçeye gelen turistlerle daha iyi iletişim kurmalarını önemsediklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, özel bir yabancı dil eğitim merkezi ile ingilizce eğitim protokolü imzaladı.


Özellikle yaz aylarında ilçeye gelen yabancı turistlerle iyi iletişim kurulması için Atakum Belediyesi ile özel bir yabancı dil eğitimeğitim merkezi arasında ingilizce eğitim protokolü imzalandı. Protokolle Atakum Belediyesi personeli ve ilçede yaşayan annelere ücretsiz ingilizce kursu verilmesinin yanı sıra, yapılacak olan seviye tespit sınavında başarılı olan öğrencilere de yurtdışı eğitimleri ve dil okulu bünyesinde burs verileceği belirtildi.

Atakum ilçesinin deniziyle, doğasıyla ve diğer birçok güzelliğiyle Karadeniz turizminin vazgeçilmez bir durağı olduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "İlçemiz, Karadeniz’in turizm cenneti konumunda. Biz de Atakum Belediyesi olarak, ilçemize gelen misafirlerle daha iyi iletişim kurabilmek ve onları daha iyi ağırlayabilmek için protokol imzaladık. Bu protokolle Atakum Belediyesi zabıta ekiplerimiz, misafirlerimizle etkili iletişim kurabilmeleri adına yön tarif edebilecekleri, ilçemizdeki resmi kurumlara, otel ve restoranlara yönlendirebilecekleri düzeyde İngilizce kursu alacaklar. Bu kursun sonunda zabıta ekiplerimiz 7 gün 24 saat turistlere destek sağlayacak ve gerektiğinde de İngilizce rehberlik hizmeti sunabilecekler. Ayrıca belediyemizde çalışan tüm anneler de ücretsiz İngilizce kursundan faydalanacak. Diğer çalışanlarımız ve birinci derece yakınları da yüzde 50 indirimli şekilde dil okuluna kayıt yaptırabilecek” dedi

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS