Atakum’da kent ormanı piknikçilere açılıyor

Atakum’da kent ormanı piknikçilere açılıyor

SAMSUN'un Atakum Belediyesi tarafından 17 hektarlık kent ormanı içerisinde yapımına devam edilen piknik alanı çalışmalarında sona gelindiğini belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Doğanın dokusunu bozmadan, titizlik içerisinde çalışıyoruz" dedi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Atakum Belediyesi tarafından 17 hektarlık kent ormanı içerisinde yapımına devam edilen piknik alanı çalışmalarında sona gelindiğini belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Doğanın dokusunu bozmadan, titizlik içerisinde çalışıyoruz" dedi.


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, vatandaşların aileleriyle birlikte güzel vakit geçirebilmeleri için çalışmalarına başladıkları piknik alanı, mescit ve kafeterya inşaatında sona yaklaştıklarını söyledi. Çalışmaları, doğanın dokusunu bozmamak adına hassasiyetle sürdürdüklerini belirten Başkan Taşçı, "Atakum Belediyesi olarak, kurumumuza tahsisli 17 hektarlık kent ormanına, 40 piknik masası ekledik, ekstra 30 tane daha ekleyeceğiz. Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan tamamı doğal ahşaptan kafeterya, mescit ve çocuk oyun gruplarıyla birlikte çok yakında vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Doğanın dokusunu bozmadan, titizlik içerisinde sürdürdüğümüz çalışmalarda sona yaklaşıyoruz. Bu alan içerisinde en ufak bir beton yapıya dahi yer vermiyoruz. İlçemize, doğa turizmi konusunda güç katacak bu çalışmamız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS