Başkan Genç: Samsun’u öncü şehir yapmalıyız

Başkan Genç: Samsun’u öncü şehir yapmalıyız

ANKARA'da Samsun milletvekillerini ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Samsun'u herkesin çalışmaya, üretmeye ve ürettiğini dünyaya satmaya istekli olduğu bir şehir olarak kılmalıyız.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) - ANKARA'da Samsun milletvekillerini ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Samsun'u herkesin çalışmaya, üretmeye ve ürettiğini dünyaya satmaya istekli olduğu bir şehir olarak kılmalıyız. Samsun'u her alanda yeni Türkiye'ye öncü bir şehir yapmalıyız" dedi.


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti milletvekillerini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerinde milletvekillerine hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Genç, şehrin gelişimi için ortak akla işaret etti. Dünyada sürdürülebilir şehirciliğin önem taşıdığını belirten Başkan Genç, "Artık yeni bir Türkiye var. 3’üncü bin yılda yeni Türkiye'nin hedefi önce 2023 olmak üzere daha sonra 2051, 2071'dir. Yeni Türkiye'de Samsun'u daha ileri seviye taşımak için şehrimizi mutlaka üreten bir şehir haline getirmeliyiz. Bunu da ortak akılla, milletvekillerimiz, bu şehrin yerel yöneticileri, sivil toplum örgütleri olarak hep birlikte el ele vererek başarabiliriz" diye konuştu.


Türkiye ile birlikte Samsun'un da hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Yeni Türkiye iyi anlaşılmalıdır. Dünyada artık yeni şehirler oluşuyor. Samsun'u herkesin çalışmaya ve üretmeye istekli olduğu bir şehir olarak kılmalıyız. Samsun'u her alanda yeni Türkiye'ye öncü bir şehir yapmalıyız. Şehirlerin yarıştığı günümüzde Samsun'u bu yarışın içerisine dahil edecek olanlar ise bu şehrin topyekun bütün dinamikleridir. Bu manada gerek milletvekillerimiz gerekse şehrimizin diğer dinamikleri ile sürekli koordine halindeyiz. Samsun yaşam kalitesi yüksek, marka bir şehir olmalıdır. Yaptığımız tüm eğitim, kültür, sanat, spor ve ticaret yatırımları ile kentsel dönüşüm çalışmaları bunun içindir" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS