Başkan Murzioğlu ve Başkan Çakır'dan ortak 15 Temmuz mesajı

Başkan Murzioğlu ve Başkan Çakır'dan ortak 15 Temmuz mesajı

SAMSUN TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle ortak bir mesaj yayınladı.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle ortak bir mesaj yayınladı.

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır'ın 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladıkları ortak mesajda Türk Milleti'nin 15 Temmuz gecesi ülkesi için verdiği mücadele anlatıldı. Başkan Murzioğlu ve Başkan Çakır'ın ortak mesajında şu ifadeler yer aldı: "Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir; Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz. 15 Temmuz hem Türkiye siyaseti, hem de Türkiye ekonomisi için tarihi bir stres testi oldu. Milletin dirayetiyle bu test başarıyla geçildi ve demokrasimizin kalitesi tescillendi. Demokrasimiz ve kurumlarımız kaba kuvvete teslim olmayacak kadar olgunlaştıklarını kanıtladı. Devlet içinde illegal örgütlenen FETÖ çetesi ortaya çıkarıldı. Cunta heveslilerine karşı ortaya konan milli direniş sayesinde gelecekte benzer kalkışma girişimi içinde olabileceklerin önüne set çekildi."

FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS