Başkan Taşçı: Farklı kültürler Atakum'da birleşiyor

Başkan Taşçı: Farklı kültürler Atakum'da birleşiyor

SAMSUN'da hemşeri derneklerinin kendi kültürlerini yaşatabilmeleri için hayata geçirilen Yörekent projesinde Balaçlılar Derneğiyle protokol imzalayan Başkan Taşçı, "Yörekent ile kültürel zenginliklerimizi koruma altına alıyoruz" dedi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'da hemşeri derneklerinin kendi kültürlerini yaşatabilmeleri için hayata geçirilen Yörekent projesinde Balaçlılar Derneğiyle protokol imzalayan Başkan Taşçı, "Yörekent ile kültürel zenginliklerimizi koruma altına alıyoruz" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın 55’te 55 sözü içerisinde yer alan Yörekent Projesinde Balaçlılar ile protokol imzalandı. Balaçlılar Derneği Başkanı İsa Taner ve yönetim kurulu ile Atakum Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Yörekent projesi ile farklı kültürleri ilçemizde yaşatarak, kültürel zenginliklerimizin yok olmasını önlüyoruz" dedi. Atakum ilçesinin farklı kültürlerin bir araya gelerek oluşturduğu büyük bir aile olduğunu söyleyen Başkan Taşçı, "Atakum’u evimiz, Atakumluları da ailemiz olarak görüyoruz. İlçemiz Karadeniz Bölgesinin en hızlı nüfus artışına sahip ilçesi. İlçemiz, ülkemizin dört bir yanından farklı kültürlerin gelerek, burada yaşamak istemesiyle birlikte aldığı göçle her geçen gün daha da büyüyor. Bu anlamda Atakum Belediyesi olarak ilçemizde faaliyet gösteren hemşeri derneklerini önemsiyoruz. Kendi kültürlerini Atakum’da yaşatmaları ve kültürel zenginliğimizi artırmalarını istiyoruz. Bu isteğimizden de hareketle Yörekent projemizi hayata geçirerek, talep eden hemşeri derneklerine bedelsiz arsa tahsisi gerçekleştiriyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS