Başkan Tok: Dayanışmayı perçinliyor

Başkan Tok: Dayanışmayı perçinliyor

SAMSUN'un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  "Komşu iftarlarının aileler arası dayanışmayı ve birlikteliği perçinliyor” dedi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  "Komşu iftarlarının aileler arası dayanışmayı ve birlikteliği perçinliyor” dedi.

Her akşam farklı bir mahallede kurulan iftar sofrası dün akşam Öğretmenler Caddesi’ne kuruldu. Pazar, Hançerli, Liman ve Cedit Mahallesi sakinlerini aynı sofrada buluşturan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşlarla bir araya geldi. İftar programına AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Caner Göktepe de katıldı.
Komşuluk ve arkadaşlık bağlarının her geçen gün eriyerek kaybolmaya yüz tuttuğunu belirten Başkan Tok, "İlkadım Belediyesi olarak Samsun'da bir ilke imza atarak başlattığımız komşu iftarlarımız halkımız tarafından sevildi ve benimsendi. Ramazan ayından önce mahalle sakinleri yanıma gelerek bu iftarları ilk önce bizim mahallemizde gerçekleştirelim diyorlardı. Yapmış olduğumuz komşu iftarlarının amacı uzun zamandır görüşmeyen komşuları, arkadaşları bir araya getirmekti. İftarlarımız yüzde yüz amacına ulaştı. Aynı binada oturup birbirini tanımayan yüzlerce vatandaşımız var. Yıllarca, yan apartmanında oturup birbirlerini tanımayan kardeşlerimiz var. En zor zamanımızda yardımımıza yetişecek olan komşularımızın var olduğunu bilmiyoruz. Komşu iftarlarımız ile bu noksanlıkları ortadan kaldırıyor. Aynı sofrada aynı ekmeği paylaşıyoruz. Unutulmuş dostlukları komşulukları bu sofralarda yaşatıyoruz. Allah, böylesi güzel birlikteliklerimizi nazarlardan saklasın, bizlere her zaman birlik ve beraberlik çatısı altında yaşam sürdürmeyi nasip etsin" dedi.
Cumhur İttifakı’nın birlik ve beraberlik anlayışının siyasete yansıması olduğunu söyleyen Başkan Tok, "Türkiye, genciyle, yaşlısıyla birlik, bereket, bolluk için 24 Haziran'a hazır. Yeni sistemle Meclis güçlenirken, yasaları hükümet değil milletvekilleri teklif edecek. Güçlü meclis, güçlü hükûmet ile güçlü Türkiye yolunda yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu. Başkan Tok, iftar programının ardından akşam-teravih namazı arası Kazım Karabekir Camii’nde gerçekleştirilen Kuran Tilaveti programına katıldı.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS