Başkan Tok: Gençlere istihdam sağlamaya devam edeceğiz

Başkan Tok: Gençlere istihdam sağlamaya devam edeceğiz

SAMSUN'un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un destekleri ile hayata geçen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) kursiyerlerince düzenlenen yılsonu etkinliği gerçekleştirildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un destekleri ile hayata geçen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) kursiyerlerince düzenlenen yılsonu etkinliği gerçekleştirildi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un destekleri ile hayata geçen ve Türkiye’de birçok şehre örnek gösterilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı(ÇSGB) tarafından AB hibe destekli projeler arasında en başarılı proje olarak birinci seçilen MEMGE’de yılsonu sevinci yaşandı. Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı ve kursiyerler tarafından hazırlanan etkinliğe İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok da katıldı. Balcı, burada yaptığı konuşmada "Büyük zorluklarla 2 yıl önce bu projeyi hayata geçirirken büyük imkansızlıklar yaşadık. Ancak projemize güvenen İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok verdiği destekle altyapı olarak kursumuzu en üst seviyeye taşıdı. Sadece 2 yılda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından AB hibe destekli projeler arasında en başarılı proje olarak birinci seçilme şansı bulduk. Bu sezonun sonunda da sıkı bir eğitimden geçen kursiyerlerimizle Başkanımıza ve belediyemiz çalışanlarına teşekkür etmek istedik" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yüz puan verilerek ülke genelinde örnek gösterilen bir kursa destek vermekten onur duyduğunu belirten Başkan Tok,  "Belediye olarak gençlerimizin istihdam edilmelerine yönelik projelere çok önem veriyoruz. Geçtiğimiz yıl MEMGE Projesi ile güzel bir ortamda gerçekleştirdiğimiz eğitimler ulusal çapta büyük bir başarı getirdi. Bu başarıyı devam ettirerek hizmet sektöründe görev alacak seçkin elemanlar yetiştirmek için kursumuza devam ettik. Bu yılın ikinci dönem öğrencileri tarafından tertip edilen yılsonu etkinliğinde eğitmenlerimiz ve kursiyerlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu dönem mezun olan 65 kursiyerimize ve tüm gençlerimize iş hayatlarında başarılar dilerim" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS