Başkan Yılmaz: Parmakla gösterilecek

Başkan Yılmaz: Parmakla gösterilecek

SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentte yapılan golf sahası ile ilgili olarak "Ben iddia ediyorum belki bu saha İstanbul’daki Kemer Country gibi sahalarla rekabet edemez ama biz bu sahayı belki de Türkiye’nin parmakla göstereceği bir saha haline getiririz diye düşünüyorum" dedi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentte yapılan golf sahası ile ilgili olarak "Ben iddia ediyorum belki bu saha İstanbul’daki Kemer Country gibi sahalarla rekabet edemez ama biz bu sahayı belki de Türkiye’nin parmakla göstereceği bir saha haline getiririz diye düşünüyorum" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen golf turnuvası sona erdi. Turnuvanın kapanış törenine katılarak katılımcılara hitaben konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye’nin bütün şehirleri bir gelecek iddiası ile mücadele veriyor. Türkiye’nin 81 tane şehri var. Hepsi bir mücadelenin içinde ama size çok samimi bir şey söyleyeyim; Gerek sağlık, gerek spor gerek eğitim, gerek turizm gerekse kültürel alt yapısını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmış bir şehirdesiniz. Bunda naçizane benim bir katkım olmuş olabilir ama benden önceki belediye başkanlarının da milletvekillerinin de, Samsunda yaşayan herkesin değerli katkıları oldu. Siz değerli misafirlerimizin de biraz daha vakti olsa ve şehrimizi gezme şansınız olsaydı keşke. Bundan sonra düzenlenecek turnuvalarda en azından 2-3 saatlik bir gezi programı da ekleyebilirsek iyi olacak aslında. Katılımınız için hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Başkan Yılmaz, Samsun Golf Kulübü sahasının 2'inci 9 deliğinin 19 Mayıs’a kadar yetiştirilmesini de isteyerek "Sahamızın da gerek zorluk derecesi gerek kalitesiyle beğenilmiş olma duygusuyla sizlere hitap ediyorum. Ben iddia ediyorum belki bu saha İstanbul’daki Kemer Country gibi sahalarla rekabet edemez ama biz bu sahayı belki de Türkiye’nin parmakla göstereceği bir saha haline getiririz diye düşünüyorum" şeklinde konuştu. Tören, Ankara Golf Kulübü, Klasis Golf Kulübü, KKTC Golf Kulübü ve Samsun Golf Kulübünden yaklaşık 60 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS