Başsavcı Yavuz: 2 bin 350 dosya uzlaşmayla sonuçlandırıldı

Başsavcı Yavuz: 2 bin 350 dosya uzlaşmayla sonuçlandırıldı

SAMSUN Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kentte uzlaştırma dosyalarına ilişkin yaptığı açıklamada, 2 bin 350 dosyanın uzlaştırma ile sonuçlandırıldığını ve bu sayde mahkemelerin iş yükünün azaltıldığını kaydetti.

Hakan AKGÜN/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kentte uzlaştırma dosyalarına ilişkin yaptığı açıklamada, 2 bin 350 dosyanın uzlaştırma ile sonuçlandırıldığını ve bu sayde mahkemelerin iş yükünün azaltıldığını kaydetti. 


Kentte, adli yıl açılış töreninde konuşan, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, savcılıktaki dosyaların yarısının uzlaşma yolu ile sonuçlandırıldığını belirtti. Yavuz, "Savcılık soruşturmaları kapsamında uzlaştırma büromuza tevdi edilen 4 bin 17 adet dosyanın 2 bin 350 adedi uzlaştırma ile sonuçlandırılarak mahkemelerin iş yükü azaltılmış, ara buluculuk merkezine yapılan 2 bin 600 adet başvurunun yüzde 90 gibi büyük kısmı olumlu sonuçlanarak, mahkeme açılması muhtemel toplam 2 bin 340 adet dosya mahkemeye gitmeden sonuçlandırılmıştır. Hakim, savcı, avukat ve diğer yargı çalışanlarıyla bir bütün halinde hepimize gerekli olan adaleti sağlamak amacıyla var gücümüz ile çalışmaktayız" diye konuştu. 

 

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS