Bayram'ı silahla ateş ederek kutlamaya karşı 23 özel ekip kuruldu

Bayram'ı silahla ateş ederek kutlamaya karşı 23 özel ekip kuruldu

SAMSUN İl Emniyet Müdürlüğü, bayram tedbirleri kapsamında bayram namazı çıkışı silahla havaya ateş ederek kutlama yapılmasını engellemek amacıyla 23 özel ekip görevlendirdi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN İl Emniyet Müdürlüğü, bayram tedbirleri kapsamında bayram namazı çıkışı silahla havaya ateş ederek kutlama yapılmasını engellemek amacıyla 23 özel ekip görevlendirdi.

Samsun Valiliği, Ramazan bayramı boyunca İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.Bayram namazı çıkışı silahla havaya ateş ederek kutlama yapılmasını engellemek amacıyla 23 özel ekip görevlendirildiğinin duyrulduğu açıklamada şu detaylara yer verildi:

"Ramazan Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ziyaretlerini ve alış veriş yapmalarını sağlamak, hırsızlık, yankesicilik, kapkaç gibi asayişe müessir olayların önlenmesi için resmi ve sivil motorize ekipler görevlendirilmiştir. Havaalanı, gar ve terminal gibi yerlerde, kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler, caddelerde ile mezarlıklarda; bayram öncesi 31 noktada, bayram süresince 19 noktada yaya devriye görevi yapmak üzere personel görevlendirilerek emniyet tedbirleri artırılmıştır. Bayram namazı süresince görevlendirilen 25 ekip camilerde görev alacaktır. Bayram namazı sonrasında silah atılmak suretiyle meydana gelebilecek müessif olayların önlenmesi amacıyla önceki tarihlerde silahla ateş edildiği tespit edilen ve ateş edilmesi muhtemel mahalle, cadde ve sokaklara 23 özel ekip görevlendirilmiştir. Şehir merkezine girişlerde araçlar ve şahıslar üzerinde kontrol ve denetimler yapmak üzere 24 saat esasına göre günlük 36 personel görevlendirilmiştir. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gündüz 11 ekip, 5 radar ekibi, gece 10 ekip, 3 radar ekibi ile bayram süresince tedbir alacaktır. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü şehir içi yaya ve araç trafiğine karşı gündüz 17 ekip, 5 şahin ve 1 radar ekibi, 1 yaya ekip, gece 8 ekip, 7 şahin ve 1 radar ekibi ile bayram süresince tedbir alacaktır. Şehir içinde ve şehirlerarası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı; gündüz 33 ekip, 6 radar ekibi; gece 25 ekip 4 radar ekibi görevlendirilerek trafik tedbirleri artırılmıştır" denildi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS