Bilim insanları Canik'in düzenleyeceği iki sempozyumda bir araya gelecek

Bilim insanları Canik'in düzenleyeceği iki sempozyumda bir araya gelecek

SAMSUN'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Nisan ayında düzenleyecekleri iki uluslararası sempozyumun hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek "Bugüne kadar tarih, çocuk, şehir gibi bir çok konuda sempozyum düzenledik.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Nisan ayında düzenleyecekleri iki uluslararası sempozyumun hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek "Bugüne kadar tarih, çocuk, şehir gibi bir çok konuda sempozyum düzenledik. Bu konuda tecrübeli bir belediye olarak yine bilim insanlarımızı iki önemli uluslararası sempozyumda şehrimizde buluşturacağız" dedi.

Canik Belediyesi '3'üncü bin yılda insan' başlığı altında iki önemli sempozyum programı düzenleyeceği belirtildi. Canik Kültür Merkezi'nde 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Medeniyetler merkezi ve büyük güçlerin hedefi Ortadoğu' konulu 9'uncu Uluslararası Canik Sempozyumu'nun ardından, 13-15 Nisan tarihleri arasında ise bilim insanları 10'uncu Uluslararası Canik Sempozyumu'nda 'Hedefe doğru insan' konusunu ele alacak. Canik Belediyesi tarafından 20-22 Nisan tarihleri arasında ise 'Şehir ve insan' konulu konferans ve paneller düzenlenecek. Canik Belediyesi olarak şehre ve insanlığa katkıda bulunacak bir çok çalışmaya imza attıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bugüne kadar tarih, çocuk, şehir gibi bir çok konuda sempozyum düzenledik. Bu konuda tecrübeli bir belediye olarak yine bilim insanlarımızı iki önemli uluslararası sempozyumda şehrimizde buluşturacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS