Canikli kadınlara 'Oyunla güçlenen çocuklar' semineri

Canikli kadınlara 'Oyunla güçlenen çocuklar' semineri

SAMSUN'un Canik Belediyesi tarafından hanım konakları eğitim merkezinde Uzm.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Canik Belediyesi tarafından hanım konakları eğitim merkezinde Uzm. Psikolojik Danışman Ayşegül Anayurt tarafından verilen 'Oyunla Güçlenen Çocuklar' konulu seminere katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, hedeflerinin daha güçlü ve donanımlı anneler olduğunu söyledi.


Canik Belediyesi, kadınlara özel kurduğu hanım konakları ve eğitim merkezlerinde düzenli açılan kursların yanında, çeşitli eğitim seminerlerinde de anneleri uzmanlarla buluşturuyor. Uzm. Psikolojik Danışman Ayşegül Anayurt, 8 Mart Şehit Sevgi Yeşilyurt Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nde annelere 'Oyunla güçlenen çocuklar' konusunda seminer verdi.


Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in de katıldığı seminerde, annelere oyunun çocuklar üzerindeki rolünü anlatan Anayurt, çocukların oyunlarla fiziksel ve zihinsel gelişim ağladığına dikkat çekti. Kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişimi için her türlü imkanı sağladıklarını belirten Başkan Genç, "Başkanı hanım konaklarımız olmak üzere eğitim ve kurs merkezlerimizden günde 5 bine yakın kadınımız yararlanıyor. Yılın 12 ayı sürekli yenilenen kurslarımız, kadınlarımızın sosyal ve ekonomik yönden gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Düzenlediğimiz bu seminerlerle kadınlarımızın bilinçlendirilmesini amaçlıyoruz. Hedefimiz annelerin daha güçlü ve donanımlı olması" dedi.

FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS