Canik'te hanım konakları dolu dolu

Canik'te hanım konakları dolu dolu

SAMSUN'un Canik Belediyesi tarafından kadınlara özel yapılan eğitim, kültür ve sanat tesislerinde açılan kursların yanı sıra bu hafta düzenlenecek 5 farklı seminerde uzmanların kadınlarla buluşacağı belirtildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Canik Belediyesi tarafından kadınlara özel yapılan eğitim, kültür ve sanat tesislerinde açılan kursların yanı sıra bu hafta düzenlenecek 5 farklı seminerde uzmanların kadınlarla buluşacağı belirtildi.

Canik Belediyesi tarafından açılan Hanım Konakları, kadınların yoğun ilgisini çekmeye devam ederken kadınlar için bu hafta 5 farklı konuda seminer düzenleneceği ifade edildi. Seminerlerde kadınların uzmanlarla bir araya gelerek bilgi alacağı belirtildi. Uzm. Psikolojik Danışman Ayşegül Anayurt 22 Şubat Perşembe günü saat 11.00'da Hacı İsmail Bilgi Evi'nde, 23 Şubat Cuma günü saat 11.00'da ise Şehit Ayşe Aykaç Hanımlar Konağı'nda 'Çocuğumu anlıyorum' konulu iki ayrı seminerde anneleri bilinçlendirecek. Yine 22 Şubat saat 14.00'da Şehit İlhan Varank Etüt Eğitim Merkezi'nde 'Motive olmanın ipuçları' konulu seminerde anneler ile buluşacak olan Uzm. Psikolojik Danışman Anayurt, 23 Şubat saat 14.00'da 8 Mart Şehit Sevgi Yeşilyurt Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nde annelere 'Oyunla güçlenen çocuklar' konusunda seminer verecek.  Ayrıca Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliği ile 26 Şubat Cumartesi günü saat 14.00'da Canik Kültür Merkezi'nde 'Kadınların Yasal Hakları' konulu seminer düzenlenecek. Kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişimine önem verdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Her yıl periyodik olarak düzenlediğimiz kurslarımızdan binlerce kadınımız yararlanıyor. Yılın 12 ayı devam eden kurslarımız kadınlarımızın gelişimi açısından büyük önem taşıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS