Cenazeler uçakla teslim ediliyor

Cenazeler uçakla teslim ediliyor

– SAMSUN Büyükşehir Belediyesi, THY uçaklarıyla ücretsiz olarak cenaze nakil hizmetine başladı.

Tolga BİRGÜCÜ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN Büyükşehir Belediyesi, THY uçaklarıyla ücretsiz olarak cenaze nakil hizmetine başladı. Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, şimdiye kadar 8 aileye ücretsiz cenaze taşıma hizmeti verdiklerini söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, insanların acı günlerinde yanlarında olmak, cenazelerini memleketlerine daha kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaştırmak için anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, cenazelerin memleketlerine nakli için Samsun Büyükşehir Belediyesi ile THY ortak hizmet protokolü imzaladı. Protokole göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi, THY uçaklarıyla ücretsiz olarak cenaze nakil hizmetine başladı. Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, şimdiye kadar 8 aileye ücretsiz cenaze taşıma hizmeti verdiklerini söyledi.


‘VATANDAŞIMIZA ACILI GÜNLERİNDE DESTEK OLUYORUZ’


Yakınlarını kaybeden aileleri bu acı günlerinde yalnız bırakmamak için bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Albayrak, “14 Şubat 2018 tarih ve 69 sayılı meclis karar ile nakil işlemleri başlayan hizmetimiz kapsamında bu güne kadar 8 ailemizin cenazesini uçakla ücretsiz olarak memleketlerine nakil yaptık. Belediye olarak vatandaşlarımıza, canının en az olduğu ve sözün bittiği bu acı günlerde destek oluyoruz” dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS