Hem şehitleri andılar hem de kitap okudular

Hem şehitleri andılar hem de kitap okudular

SAMSUN'un Ayvacık ilçesinde öğrenciler, veliler ve kamu görevlilerinin katıldığı etkinlikte yaklaşık bin kişi şehitleri anmak için yürüdü, ardından sessizce kitap okudu.

Yaprak KOÇER/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Ayvacık ilçesinde öğrenciler, veliler ve kamu görevlilerinin katıldığı etkinlikte yaklaşık bin kişi şehitleri anmak için yürüdü, ardından sessizce kitap okudu.

Samsun Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Oku, anla, yaşa' projesi ile 'Samsun için okuma vakti' projesi kapsamında Ayvacık ilçesinde etkinlik düzenlendi. Ayvacık Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte ilçede bulunan okullarda eğitim gören öğrenciler ile velileri Kent Meydanı'nda bir araya geldi. Öğrenciler ve velileri sessizce kitap okudu, ardından da ellerine aldıkları Türk Bayrakları ile şehitleri anmak için saygı yürüyüşü gerçekleştirdi. Şehitler için dua edildi. Etkinliğe, İlçe Kaymakamı Kemal Ülkü, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenciler dahil olmak üzere yaklaşık bin kişi katıldı.

FOTOĞRAFLI

 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS