İçme suyu hasreti sona eriyor

İçme suyu hasreti sona eriyor

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Çarşamba ilçesinin kırsal kesimindeki üçmahallenin, içme suyu hasretinin sona ereceğini söyledi.

SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Çarşamba ilçesinin kırsal kesimindeki üçmahallenin, içme suyu hasretinin sona ereceğini söyledi.


Çarşamba ilçesinin Selimiye, Porsuk ve Şeyh Güven mahalleleriiçme suyu inşaatının3milyon500 bin liraya mal olacağına belirten SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, ” Çarşamba ilçesinin kırsal kesimindeki üç mahallede, 22kilometrelik içme suyu hattı tamamlandı.Bu yerleşim yerlerinde, içme suyu depoları ile terfi binasınıninşaat çalışmaları ise, yoğun tempoda devam etmektedir” dedi.


Samsuna bağlı ilçelerin kırsal bölgesindekimahallelerin içme suyu sorununu çözmek için, göreve talip olduklarını kaydeden Kamil Demircioğlu, “Kırsaldaki mahallelerin içme suyu sorununu çözmekiçin, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bu mahallelerin içme suyu sorunu çözmek için, elimizi taşın altına koyduk.Kırsal bölgelerde, yıllardır içme suyu hasreti çeken, vatandaşlarımızın derdine derman olmak için, ne gerekiyorsa yapmaya da kararlıyız" diye konuştu.


Demircioğlu, Selimiye, Porsuk ve Şeyh Güven mahallelerindekiiçme suyu inşaatına,  5 Eylül 2017 tarihinde başladıklarını, bu projenin 5 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.


İçme Suyu Dairesi Başkanı Cihan Güller ise, bu proje kapsamında, 2 adet 50 metreküp içme suyu deposu, 1 adet 100 metreküp içme suyu deposu ile1 adet sondaj binasınınyapılacağını kaydetti.


Öte yandan, proje kontrolörü İnşaat Mühendisi Yunus Emre Özyazıcı, Çarşambailçesi Selimiye, Porsuk ve Şeyh Güven mahallelerinde incelemelerde bulunarak,inşaat çalışmaları hakkında, yüklenici firma yetkilerinden, bilgi aldı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS