İlkadım’da 4 mahalle doğal gaza kavuşuyor

İlkadım’da 4 mahalle doğal gaza kavuşuyor

SAMSUN'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kadıköy, Zeytinlik, Fatih ve Anadolu mahallelerinde alt yapı çalışmalarının yapılarak bu mahallerin doğalgaza buluşturulacağını söyledi.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kadıköy, Zeytinlik, Fatih ve Anadolu mahallelerinde alt yapı çalışmalarının yapılarak bu mahallerin doğalgaza buluşturulacağını söyledi. 


Samsun’un en eski yerleşim alanlarından olan İlkadım’ın 4 mahallesine doğal gaz verilmesi için kurulan komisyondan müjdeli haber çıktı. Samsun’un en eski yerleşim alanlarından olan İlkadım ilçesi Kadıköy, Zeytinlik, Fatih ve Anadolu mahallelerine doğal gaz altyapısının sağlanarak bu bölgede yaşayan vatandaşları doğal gaz ile buluşturacak çalışmalar başladı.

2013 yılından bu yana Bakanlar Kurulu Kararı ile riskli bölge olarak belirlenen mahallelere doğal gaz hizmeti verilemiyordu. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların uzun yıllardır yaşadığı en büyük sıkıntı olarak devam eden doğal gaz sorunu İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un girişimleri ile çözüme kavuşuyor.

İlkadım İlçesindeki 4 mahalleyi kapsayan çalışmalar İlkadım ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde kurulan komisyonda oy çokluğu ile kabul edildi. Kullanım kararlarının belirlenmesine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve değişikliğinin görüşüldüğü komisyon toplantısının karara bağlanmasından sonra doğal gaz sağlayıcı firma ile görüşmelerin başladığı açıklandı. Çalışmaların kapsadığı 4 mahallenin dışında daha geniş bir bölgeye doğal gaz hizmetlerinin verilmesi için girişimlere devam eden Başkan Tok'un Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerinin de önemli bir sorunu olan doğal gaz sorununu çözmek için gerekli çalışmaların devam ettiği belirtildi. 

Seçim öncesinde verdiği sözleri tek tek yerine getirmeye çalıştıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Belediyemiz yetkisi dışında kanunlarla bazı mahallelerimizde doğal gaz ile ilgili mağduriyetler yaşanmaktadır. Biz, seçim öncesinde verdiğimiz sözleri unutmadık ve doğal gaz sorununu çözmekte bu vaatlerimiz arasındaydı. Uzun bir çabadan sonra çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başlıyoruz. Kadıköy, Zeytinlik, Fatih ve Anadolu mahallelerimize doğal gaz müjdesini vermekten mutluluk duyuyoruz. Eski yerleşim bölgeleri ve çarpık kentleşmeden doğan sıkıntıları sırayla tek tek çözüme kavuşturuyoruz. Müjde verdiğimiz 4 mahallemizden sonra özellikle Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerimize de doğal gaz hizmeti sağlamak için kanunlar çerçevesinde imar revizyon çalışmalarımızı ve çözüm araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşımızın daha iyi hizmet almasına olanak sağlayan komisyonun ve kararların hayırlı olmasını dilerim” dedi.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS