İlkadım'da açık hava sinema festivali başlıyor

İlkadım'da açık hava sinema festivali başlıyor

SAMSUN'un İlkadım Belediyesi tarafından ilk olarak 2005 yılında gerçekleştirilen İlkadım Belediyesi Açık Hava Sinema Festivali'nin yeniden başlayacağı belirtildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un İlkadım Belediyesi tarafından ilk olarak 2005 yılında gerçekleştirilen İlkadım Belediyesi Açık Hava Sinema Festivali'nin yeniden başlayacağı belirtildi.


Samsun'da 2005 yılında İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, tarafından gerçekleştirilen Açık Hava Sinema Festivali bu yıl da 27 Temmuz-01 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Bir alışveriş merkezinin meydanında yapılacak festivale vatandaşlar ücretsiz olarak katılacak. Açık Hava Sinema Festivali'nin şehire büyük canlılık getireceğini düşündüğünü belirten Başkan Tok, "Açık hava sinemaları hepimizin büyüklerinden dinlediği ve birçoğumuzun da özlemini çektiği sıcak ve samimi anıları bizlere yeniden yaşatacak. Açık Hava Sinema Festivalimizle, vatandaşlarımız aileleri ile birlikte sinema izleyebiliyor, şehir hayatının stresini biraz olsun üzerlerinden atabiliyorlar. Bu atmosferi oluşturmak bizler için çok önemli. Sosyal belediyecilik anlayışımızın başında unutulan değerlerimizi yeniden hatırlatmak ve o güzel duyguları hemşehrilerimizle paylaşmak geliyor. Her yıl Ramazan ayı boyunca komşu iftarları etkinliklerimizde yakaladığımız komşuluk duyguları sinema festivalimiz ile sürdürmeyi amaçlıyoruz. 6 gün boyunca dolu dolu geçecek festivalimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS