İlkadım'da büyük açılışa son 75 gün

İlkadım'da büyük açılışa son 75 gün

İLKADIM Belediyesi’nin yeni hizmet binasının resmi açılışını, 75 gün sonra Samsun ve Türkiye için önemli bir tarih olan 19 Mayıs’ta yapacaklarını söyleyen Başkan Erdoğan Tok, “Vatandaşımıza verdiğimiz sözü tutmak için görevimizin başındayız ”dedi.

SAMSUN,(DHA) - İLKADIM Belediyesi’nin yeni hizmet binasının resmi açılışını, 75 gün sonra Samsun ve Türkiye için önemli bir tarih olan 19 Mayıs’ta yapacaklarını söyleyen Başkan Erdoğan Tok, “Vatandaşımıza verdiğimiz sözü tutmak için görevimizin başındayız ”dedi.


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kıran Mahallesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında Ulugazi TOKİ Konutları önünde inşasının tamamlanmasına sayılı günlerin kaldığı belediye yeni hizmet binasındaki çalışmaları inceledi. Tok, inşasının bitme aşamasına geldiği hizmet binasının son durumu ile ilgili mühendislerden bilgi aldı.

Büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleşen belediye yeni hizmet binası temel atma töreninde 18 ay olarak belirtilen bitirme tarihinden de hızlı biteceğini belirterek verdiği tarihi daha öne çeken Başkan Tok yeni binanın tamamlanma tarihini 19 Mayıs olarak açıklamıştı. Sık sık inşaat alanını gezerek incelemelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok son verdiği sözü de tutacak. 19 Mayıs’a 75 gün kala mühendislerden bilgi alan Başkan Tok; “Vatandaşımıza verdiğimiz tutmak için görevimizin başındayız. Hamt olsun bu sözümüzü de tutacağız. İnşaatımızda son aşamaya geliyoruz ve 19 Mayıs’ta binamızı tamamlamış olacağız. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını inşa etmenin gururunu yaşıyoruz. 24 yıl aradan sonra ilçemize ve vatandaşlarımıza yakışan yeni hizmet binasını yapmak bize nasip oldu. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını hayata geçirme bahtiyarlığına erişmenin sevinci yaşatan Allah’a şükürler olsun. 75 gün sonra 19 Mayıs’ta yeni bina hızla halkımızın hizmetinde olacağız” diye konuştu.

1994 yılında Samsun Belediyesi’nden ayrılarak belde kimliği kazanan İlkadım, 2008 yılında yapılan düzenleme kapsamında Gazi ve Yeşilkent beldelerini sınırlarına katarak İlkadım ilçe Belediyesi hüviyeti kazandı. Birleşmeden sonra idari ve teknik birim olarak İlkadım ve Gazi hizmet binalarında yaşanan sıkıntılar, yeni hizmet binasının tamamlanmasından sonra sona erecek ve tüm birimler tek çatı altında toplanacak.

9 ay önce resmi temel atma merasimi yapılan 75 gün sonra resmi açılış merasimi yapılacak olan Belediye Yeni Hizmet Binası’nın inşaatı ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “10 Haziran 2017 Cumartesi günü görkemli bir temel atma töreni yapılan yeni belediye hizmet binası bir külliye hüviyeti taşırken, aynı anda birçok soruna da çözüm olacak. Gazi ve İlkadım olmak üzere iki ayrı binada vatandaşlara hizmet vermekte yaşanan aksaklıklara çözüm olacak olan yeni hizmet binamız,  modern mimarisiyle bölgesinin kentsel gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Şehir merkezindeki yoğunluğu rahatlatacak olan yeni belediye hizmet binasının mevcut varlığı şehrin güneyinde bulunan alanları da geliştirecek. Şehrin güneye doğru gelişimini tetikliyor” dedi

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS