İlkadım'dan Çanakkale'ye bisikletle şühedaya saygı yolculuğu

İlkadım'dan Çanakkale'ye bisikletle şühedaya saygı yolculuğu

SAMSUN'un İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi ve EKOBİD tarafından Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünde 'Şühedanın izinde, İlkadım’dan Çanakkale’ye' sloganı ile 14 gün sürecek bisiklet yolculuğu gerçekleştirileceği belirtildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi ve EKOBİD tarafından Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünde 'Şühedanın izinde, İlkadım’dan Çanakkale’ye' sloganı ile 14 gün sürecek bisiklet yolculuğu gerçekleştirileceği belirtildi.


İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi ve EKOBİD tarafından Çanakkale Zaferinin 103'üncü yıl dönümünde 'Şühedanın izinde, İlkadım’dan Çanakkale’ye' sloganı ile düzenlenecek 14 gün sürecek bisiklet yolculuğu programı nedeniyle EKOBİD üyeleri, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok' ziyaret etti. Bisiklet yolculuğu programına katılacaklar, 04-18 Mart 2018 tarihleri arasında yedi ilde bulunan şehit ve gazi dernekleri ve belediyelere bağlı kent konseylerini ziyaret edecek. Bisiklet yolculuğu bin 300 kilometre sürecek. İlkadım’dan başlayan yolculuk Çanakkale’de son bulacak.

Afrin bölgesine yapılan 'Zeytin Dalı' harekatının yaşandığı bu günlerde birlik ve beraberliğin güçlenerek milli duyguların doruğa çıktığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "103 yıl önce vatan topraklarının özgürlüğü ve ülkenin bağımsızlığı için canlarını hiçe sayarak ölüme koşan ecdadımızın o destansı mücadelesinin gururunu, heyecanını hala içimizde hissediyoruz. Metrekareye 6 bin merminin düştüğü, mermilerin havada çarpışarak iç içe geçtiği mücadelenin ne çetin bir savaş olduğunu müşahede ediyoruz. İşte Çanakkale, bu yüzden bir varoluş mücadelesidir. Geleceğimizi şekillendiren bir savaştır. 103 yıl sonra İlkadım’dan Çanakkale’ye gerçekleştirilecek bu yolculuk büyük bir anlam taşıyor. Çanakkale inancın zaferidir. Böylesi anlamlı bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyorum. Bu vesile ile bu büyük destanı yazan aziz şehitlerimizi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun" dedi.

FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS