Kitap Fuarı, Samsun ekonomisini hareketlendirdi

Kitap Fuarı, Samsun ekonomisini hareketlendirdi

 KARADENİZ Turistik işletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, kitap fuarının Samsun ekonomisini hareketlendirdiğini söyledi.

SAMSUN,(DHA) - KARADENİZ Turistik işletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, kitap fuarının Samsun ekonomisini hareketlendirdiğini söyledi. TÜYAP Fuarcılık tarafından 4'ncüsü gerçekleşen Karadeniz Kitap Fuarı, 20-25 Şubat 2018 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Fuarın turizm sektörüne etkisini değerlendiren KATİD Başkanı Murat Toktaş, “20-25 Şubat tarihleri arasında şehrimizde gerçekleştirilen 4. Kitap fuarı Samsun daki otellerde ve restoranlarda ciddi bir şekilde hareketlilik sağladı. Otellerden takip ettiğimiz kadarı ile sadece yakın illerden değil Tokat, Sivas, Giresun gibi birçok yerden şehrimize gelenler oldu. Bu misafirlerin bir kısmı otellerimizde kalarak tesislerin dolmasını sağlarken gelenlerin tamamının restoranlarımızı kullanması da ayrıca bir hareketlilik kattı" dedi.

Ziyaretçi sayısındaki artışın aynı oranda tesislere yansıdığını söyleyen Murat Toktaş, “Geçen seneye göre ziyaretçi sayısı ciddi bir oranda arttı. TÜYAP Bölge Müdürü Server Seçer'den aldığımız bilgiye göre 184 bin kişi giriş yapmış, bunun her sene artarak devam ediyor olması çok daha sevindirici” ifadelerini kullandı.

Bir çok kişinin fuara giriş yapamadığını ve zaman zaman kapıların kapanmak zorunda kaldığını da söyleyen Murat Toktaş, “Kitap fuarı artık 5 güne sığmıyor. Bunun 9 güne çıkarılması fuara katılımı arttıracağı gibi şehrin ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır. Emeği geçen başta TÜYAP Genel müdürü Cihat Alagöz’e ve Karadeniz bölge müdürü Server Seçer’e çok teşekkür ederim" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS