Medicana'da Tıp Bayramı coşkusu

Medicana'da Tıp Bayramı coşkusu

MEDİCANA Samsun Hastanesi doktorları ve personeli, 14 Mart Tıp Bayramı’nı hastanenin konferans salonunda verdikleri bir kokteyl ile pasta keserek kutladı.

SAMSUN,(DHA) - MEDİCANA Samsun Hastanesi doktorları ve personeli, 14 Mart Tıp Bayramı’nı hastanenin konferans salonunda verdikleri bir kokteyl ile pasta keserek kutladı.


Hastanede görevli doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının katıldığı kokteyl için hazırlanan slayt gösterisinin ardından Medicana Samsun Hastanesi Akademik ve Etik Kurul Başkanı Prof. Dr. Sabri Acar, Başhekim Op. Dr. Murat Küsdül, ve Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, günün anlam ve önemine dair konuşmalarını gerçekleştirdi.


Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, konuşmasına Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez ve Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak’ın mesajlarını ve selamlarını ileterek başladı. konuşmasında batılı anlamda ilk tıp mektebinin 14 Mart 1827'de kurulduğunu ve Tıp Bayramı'nın da ilk kez, 1. Dünya Savaşı sonunda, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılının 14 Mart'ında kutlandığını belirten Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, "Günümüze kadar gelen bu gelenek, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, 'Sağlık Haftası' olarak kutlanıyor. Bizler de Medicana Samsun Hastanesi olarak tüm tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz, görevleri başında hayatlarını kaybeden tüm hekimlerimizi rahmetle anıyor, Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonunda da görev yapan tüm hekimlerimize de görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, meslekte 25, 30 ve 40. yılını dolduran hekimlere plaket, Medicana Samsun Hastanesinde göreve yeni başlayan hekimlere de hoş geldiniz çiçeği takdim edildi.


Plaket töreni sonrası Hastanede görev yapan tüm doktorlar Tıp Bayramı için hazırlanan pastayı kesti. Kokteyle katılan tüm doktorlar 14 Mart Tıp Bayramı hatıra fotoğrafında bir araya geldi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS