Meşe Orman Park büyüyor

Meşe Orman Park büyüyor

SAMSUN'un Canik Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde ilk etabı açılan Meşe Orman Park projesinin ikinci etap çalışmaları başladı.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Canik Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde ilk etabı açılan Meşe Orman Park projesinin ikinci etap çalışmaları başladı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, alanda incelemelerde bulundu.


Canik Belediyesi ve DOKAP işbirliği ile toplam 92 dönüm alanda uygulanan ve ilk etabı tamamlanarak açılan projenin ikinci etap çalışmaları başladı. Toplam 20 dönüm alandan oluşan ikinci etap çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 1'inci etabın devamı niteliğinde olacak olan ve içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kır kahvesi gibi sosyal donatıların yer alacağı 2'inci etap çalışmalarını yakından takip etti.


Hasköy'de Samsunluların şehir yoğunluğundan uzaklaşıp, nefes alacağı doğal bir ortam oluşturduklarını belirten Başkan Genç, "Meşe Orman Park projemizin ilk etabını geçtiğimiz günlerde açtık. İçerisindeki yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, hanım konağı, kafeteryası ile oldukça güzel doğal bir mekan oldu. Daha ilk günlerde yoğun ilgi gören projenin ikinci etabını da hemen başlattık. Çalışmalarımız oldukça hızlı ilerliyor. 2'inci etap da ilkinin devamı niteliğinde olacak. İlkinde olduğu gibi ikinci etap da projenin maliyesinin yarısını DOKAP karşılıyor" dedi.


Samsun'un Kent Park'ı konumundaki projeden herkesin yararlandığını söyleyen Başkan Genç, "Şehir hayatında doğa ile pek buluşma imkanı bulamayan insanlarımız Meşe Orman Park sayesinde şehir gürültüsünden uzak, doğa ile içiçe bir ortamla buluştu. Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuştu. İnşallah bu güzellik ikinci etapla birlikte daha da genişleyecek" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS