Ögrenciler Tekkeköy TEMA öncülüğünde tohum ve fidan dikti

Ögrenciler Tekkeköy TEMA öncülüğünde tohum ve fidan dikti

SAMSUN'un Tekkeköy ilçesinde TEMA üyeleri tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Tekkeköy ilçesinde TEMA üyeleri tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'nın (TEMA) Samsun'un Tekkeköy ilçe üyeleri tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle ilçede çeşitli kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. Hafta süresince ilçedeki öğrenciler saksılara diktikleri tohumları toprakla buluşturdu. Çimenli mahallesinde fidan dikme etkinliği yapıldı. Tekkeköy TEMA İlçe Sorumlusu Özgür Ermiş, "TEMA İl Temsilcisi Leman Özay'a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Yalçınkaya'ya ve Orman Fidanlık Müdürümüz Ahmet Ulukan'a verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederim. Hafta boyunca öğrencilerimize tohum ve fidan dikme etkinlikleri ile doğanın önemini, yeşile sevgiyi ve saygıyı anlatmaya çalıştık" dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS