Opera sanatçıları öğrencilerle buluştu

Opera sanatçıları öğrencilerle buluştu

SAMSUN Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) Opera Atölyesi Topluluğu, Canik Hasköy Cumhuriyet İlkokulu'nda öğrencileriyle bir araya gelerek mini konser sundu.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) Opera Atölyesi Topluluğu, Canik Hasköy Cumhuriyet İlkokulu'nda öğrencileriyle bir araya gelerek mini konser sundu.


Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) sanatçıları, Canik ilçesinde bulunan Hasköy Cumhuriyet İlkokulu'nu ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelen sanatçıler verdikleri mini konserin sonunda öğrencilerin merak ettiği enstrümanları anlattı. Okul öğretmenlerinden Birsel Koca'nın organize ettiği etkinlikte bazı öğrenciler, konser veren orkestra sanatçılarına şeflik yaparken, bazıları da sahnede ritim ve alkışlarıyla destek oldu. Müzik eğitiminin küçük yaşlarda başladığını vurgulayan Okul Müdürü Ümmet Öngör, "Öğrencilerin sanatı ve sanatçıyı tanımalarını, değer vermelerini önemsiyoruz ve bu amaçla da bu gibi etkinlikler düzenliyoruz . Sanat adına okulumuzda gitar, saz, ebru ve resim gibi kursları da açıyoruz. Öğrencilerimizin sanatın bir dalıyla meşgul olmalarını da amaçlıyoruz" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS