Prof.Dr. Gülten İmamoğlu ile öğrencilerinden İstanbul'da sergi

Prof.Dr. Gülten İmamoğlu ile öğrencilerinden İstanbul'da sergi

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülten İmamoğlu ile yüksek lisans öğrencilerinin karma resim sergisi, İstanbul'da büyük ilgi gördü.


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülten İmamoğlu'nun, yüksek lisans öğrencileri ile beraber İstanbul RH Artproject'de karma resim sergisi açtı. OMÜ Güzel Sanatlar Enstitüsü sanatsal etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen sergiye çok sayıda sanatçı, sanatsever, galerici ve sanat eleştirmeni katıldı. Sergiye 26 eserle katılan genç sanatçı adayları, Prof.Dr. İmamoğlu ile birlikte sergi açmaktan dolayı oldukça heyecanlı olduklarını söyledi. Serginin küratörlüğünü de yapan Prof.Dr. İmamoğlu, "Geleceğin sanatçıları için, Türkiye’nin sanat başkenti niteliğindeki İstanbul’da sergi açmak bir  ilk adım teşkil etmesi bakımından çok önemli" dedi. Prof.Dr. İmamoğlu, sanatçı kimliğinin yanı sıra bir eğitimci olarak serginin 16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 170'inci yılına denk gelmesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Ahmet Oran, Tülin Onat, Abdülkadir Günyaz, Telga Südor, Hakan Kürklü gibi sanat dünyasından pek çok ünlü ismin katıldığı sergide, yüksek lisans öğrencileri Ahmet Şavli, Emel Güven, Kübra Yıldız, Mehmet Çağlar ve Onur Yenidoğan’a ait eserler de  yer aldı. 16 Mart'ta açılan serginin 31 Mart'ta sona ereceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS