Şaban Yılmaz'dan başkan Tok'a ziyaret

Şaban Yılmaz'dan başkan Tok'a ziyaret

SAMSUN'un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u Edirne’de yapılan 657'inci tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri'nde finale çıkarak ikincilği elde eden Şaban Yılmaz ziyaret etti.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u Edirne’de yapılan 657'inci tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri'nde finale çıkarak ikincilği elde eden Şaban Yılmaz ziyaret etti. 


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u makamında ziyaret eden Şaban Yılmaz, "Gönül isterdi ki Samsunumuza başpehlivanlığı getirelim ama olmadı bizlerde 2. olarak Samsunumuzu temsil ettik. Kaybedenin olmadığı kazananın Türkiye Sporu olduğu 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde mücadele eden tüm arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Sporseverler çok büyük mücadelelerin olduğu bir Yağlı Güreş izledi. Bizlerde şehrimize gelir gelmez her daim bizlerden desteğini esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’u da ziyaret ederek bu başarımızı paylaşmak istedim. Başkanımıza tekrar spora ve sporcuya vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 


ŞABAN YILMAZ, KARDEŞİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

Gösterdiği başarıdan ve gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Ata sporu yağlı güreşlerin tarihimizde ve kültürümüzde çok önemli yeri var. Bu sporu yaşatmak hepimizin görevi. Bu sporu yaşatmak, geliştirmek, yaygınlaştırmak, yeni nesillere sevdirmek ve bu alanda yeni sporcular kazanmak için gerçekleştirilen bu güreş etkinliklerini fevkalade önemsiyorum. Bu vesile ile Edirne’de yapılan 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı sayı ile kaybeden Şaban Yılmaz kardeşimizi bizleri finallere kadar taşıdığı ve finallerde de başarıyla temsil ettiği için tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS