Samsun'da çok anlamlı etkinlik

Samsun'da çok anlamlı etkinlik

SAMSUN'da Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programı'nı tamamlayan babalardan oluşan 2017 yılında kurulan İlk İş Babalık Platformu, fidan dikimi etkinliği düzenledi.

SAMSUN,(DHA) - SAMSUN'da Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programı'nı tamamlayan babalardan oluşan 2017 yılında kurulan İlk İş Babalık Platformu, fidan dikimi etkinliği düzenledi.


Yaptığı Baba-Çocuk etkinliklerine bir yenisini daha ekleyen Samsun İlk İş Babalık Platformu, Samsun Orman İşletme Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliğiyle pazar günü Atakum İlçesi Kamalı Mahallesi'nde, fidan dikimi etkinliği düzenledi. Vali Yardımcısı Hakan Kubalı’nın da katıldığı etkinlikte 100 baba ve 100 çocuk fidan dikti. Samsun Vosvos Kulübü üyelerinin de yer aldığı etkinlikte İlk İş Babalık Platformu üyesi babalar, giydikleri tişörtleriyle de mesaj vermeyi unutmadı.

'SESİMİZ TÜRKİYE'YE ULAŞSIN'

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı yaptığı konuşmasında, “Böyle güzel bir etkinlikle bizleri bir araya getiren İlk İş Babalık platformuna ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada 2 şey yaptık, diktiğimiz fidanlarla Samsun’umuzun geleceğine güzellikler bırakırken çocuğun büyümesinde, gelişimde babanın katkısını ve bu katkının önemi vurgulamak. Böyle etkinliklerle umarım sesimiz Samsun’dan tüm Türkiye’ye ulaşır ve yarınlarımız için bilinçli, geleceği şekillendirecek çocuklar yetiştiren ilgili babaların sayısı dahada artar” dedi.


ÇOCUKLARIYLA VAKİT GEÇİREN BABALAR

İlk İş Babalık Platformu üyesi Şükür Akçay da yaptığı açıklamada, "Baba ve annenin çocuk üzerindeki rolleri değerlendirildiğinde genel olarak çocuğun bakımında ve gelişiminde sorumluluğun annede olduğuna dair bir algı var. Babalar çocukların gelişimi ve eğitimi konusunda birinci derecede kendilerini sorumlu hissetmiyor ve ne yapabilecekleri konusunda yeterince bilgi sahibi değil. Oysa yapılan tüm bilimsel araştırmalar çocukların gelişiminde babalarıyla ilişkilerinin çok kritik olduğunu gösteriyor. Babaların çocuklarının sağlıklı gelişimini destekleyecek becerileri kazanmasının önemi dikkat çekilmesi gereken bir husus. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programının amacı da işte burada oraya çıkıyor. İlk İş Babalık Platformu olarak daha çok ilgili babaya ulaşarak çocuğunun bakım ve gelişiminde sorumluluk üstlenen, çocuklarıyla vakit geçiren ve yakın ilişki kuran babaların artmasına destek olmak" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS