Samsun'da gençler arasında müzik yarışması düzenlendi

Samsun'da gençler arasında müzik yarışması düzenlendi

SAMSUN'un Canik ilçesindeki İnönü Ortaokulu'nda çocuklara müziği sevdirmek ve benimsetmek amacıyla düzenlenen 'O Ses İnönü-2 Müzik Yarışması'nda' öğrenciler seslendirdikleri şarkılarla birbirleriyle yarıştı.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Canik ilçesindeki İnönü Ortaokulu'nda çocuklara müziği sevdirmek ve benimsetmek amacıyla düzenlenen 'O Ses İnönü-2 Müzik Yarışması'nda' öğrenciler seslendirdikleri şarkılarla birbirleriyle yarıştı.

İnönü Ortaokulu'nda düzenlenen O Ses İnönü-2 Müzik Yarışması'na toplamda 70 öğrenci başvururken, elemeler sonucunda finale 20 öğrenci kaldı. İnönü Ortaokulu müzik öğretmeni Onur Güven'in katkılarıyla öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla O Ses İnönü-2 Müzik Yarışması'nın finali gerçekleşti. Müzik öğretmenlerinin jüri üyeliği yaptığı yarışmada ilk 5'e giren öğrencilere Okul Müdürü Mustafa Gram tarafından plaket takdim edildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere etkinliğin hatırası kalması adına katılım belgesi verildi. Yarışmada birinci olan öğrenci Sevdagül Öz'e org hediye edilirken, ikinci olan öğrenci Gamze Topçu'ya keman ve üçüncü olan öğrenci Şulenur Işıtan'a da  gitar verildi. O Ses İnönü Müzik Yarışması'nın bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten müzik öğretmeni Onur Güven, "Bu yarışmada yetişen yeni nesle müziği sevdirmek, benimsetmek, öğrencilerimizin özgüvenini ve kendini rahat ifade etmelerini desteklemek amaçlamıştır" dedi.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS