Samsun’da 'koruyucu aile' tanıtımı

Samsun’da 'koruyucu aile' tanıtımı

SAMSUN Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Koruyucu Aile Birimi tarafından bir alışveriş merkezinde açılan koruyucu aile tanıtım standı ilgi gördü.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Koruyucu Aile Birimi tarafından bir alışveriş merkezinde açılan koruyucu aile tanıtım standı ilgi gördü.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Koruyucu Aile Birimi tarafından hizmetin tanıtılması hedeflenerek bir alışveriş merkezinde 30 Mart-1 Nisan tarihleri arasında koruyucu aile tanıtım standı açıldı. Koruyucu aile hizmetinin yaygınlaştırılması amaçlanan tanıtım standı, 3 gün açık kalacak. Koruyucu aile hizmetini çok önemsediklerini belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, "Koruyucu aile en ideal çocuk bakım yöntemidir. Koruyucu aile hizmetini kurum olarak çok önemsemekteyiz. Çocuklarımız koruyucu aile yöntemiyle, 18 yaşına kadar aile ortamında yaşayabilmekte ve böylelikle kurum bakımındaki örselenme veya olumsuz gelişmelerden kurtulmaktadır. Bir çocuğun koruyucu ailesi olmak, çocuğun olduğu kadar ailenin de hayatını değiştirmektedir. Ailelerin vereceği bu önemli karar bir çocuğun daha geleceğe umutla bakmasını sağlayacaktır. Koruyucu aileleri diğerlerinden farklı kılacak olan şey, bir çocuğa yardım etmek konusundaki duyarlılığı ve onun geleceğini şekillendirmek adına vereceği katkıdır. Biz de bu nedenle Samsun'daki koruyucu aile sayısını arttırmak istiyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS