Samsun’dan Çanakkale’ye şehitler için pedal çevirecekler

Samsun’dan Çanakkale’ye şehitler için pedal çevirecekler

– SAMSUN’un İlkadım Kent Konseyi Bisiklet Grubu, Çanakkale zaferinin 103’ncü yılında ‘İlkadım’dan Çanakkale’ye Şühedaya saygı yolculuğu’ için yola çıktı.

SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’un İlkadım Kent Konseyi Bisiklet Grubu, Çanakkale zaferinin 103’ncü yılında ‘İlkadım’dan Çanakkale’ye Şühedaya saygı yolculuğu’ için yola çıktı.


Samsun’un İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Bisiklet Grubu, Çanakkale zaferinin 103’ncü yılında ‘İlkadım’dan Çanakkale’ye Şühedaya saygı yolculuğu’ için yola çıktı. Grup üyeleir ayrıca Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Samsunlu Burak Akalın’ın mezarından alınan toprağında Çanakkale’ye götürmek üzere teslim aldılar. Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde, Gazi ve Şehit Derneklerinin katılımı ile gerçekleştirilen uğurlama programında, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel ve Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril tarafından şehit Burak Akalın’ın mezarından alınan toprak ve Türk bayrağı teslim edildi. Uğurlama programına Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Türkiye Polis Emeklileri Derneği Samsun Şube Başkanı Sadık Aydın, İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof Dr. Bünyamin Kocaoğlu, şehit ve gazi aileleri katıldı.  14 gün sürecek yolculuk boyunca yedi noktada şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya gelecek olan bisikletçiler, Samsun’dan Çanakkale’ye bin 300 kilometre padal çevirecek. Ziyaret 14 Mart’ta Çanakkale’de şehitlik ziyareti ile son bulacak.


 


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS