Samsunlular Çanakkale ve Kut'ül Amare fotoğraf sergisinde buluştu

Samsunlular Çanakkale ve Kut'ül Amare fotoğraf sergisinde buluştu

SAMSUN'un İlkadım İlçe Belediyesi tarafından Çanakkale ve Kut'ül Amare zaferlerini 103'üncü yıl dönümünde gerçekleştirilen fotoğraf sergisi Samsunluları bir araya getirdi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un İlkadım İlçe Belediyesi tarafından Çanakkale ve Kut'ül Amare zaferlerini 103'üncü yıl dönümünde gerçekleştirilen fotoğraf sergisi Samsunluları bir araya getirdi.


Osmanlı Ordusu’nun bundan 103 sene önce kazandığı son zaferi olan ve Çanakkale Zaferi’nin hemen ardından kazandığı Kutül-Amare Zaferi, İlkadım Belediyesi ve ilkadım Kent Konseyi tarafından hazırlanan 'Batmayan Güneş İngilizlere Karşı Kazanılan İki Savaş Çanakkale ve Kut’ül Amare Fotoğraf Sergisi' ile Samsunlulara anlatılıyor. Sergide İngilizlere karşı kazanılan destansı zafer birinci ağızdan yazılan mektuplar, fotoğraf, kitap ve mini maketlerle anlatılıyor. Mehter takımının mini gösterisi sonrasında serinin açılışı yapıldı. Ardından İlkadım belediye Başkanı Erdoğan Tok ve katılımcılar sergiyi gezdi. Sonrasında üzüm hoşafı ve asker çorbasını vatandaşlara dağıtan Başkan Tok, "O gencecik Mehmetçiklerimiz bir kepçe üzüm hoşafı ve bir kepçe çorba ile bu vatanın her karış toprağına kanlarını akıttılar. Bunu bilerek ve hiçbir zaman aklımızdan çıkartmadan bugün bize emanet olan vatanımıza daha da aşkla bağlanmalıyız. Bugün bu güzel etkinlikte vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle gerçekleştirdiğimiz etkinlikte dualarımızı aziz şehitlerimize yolladık. Kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz" diye konuştu. Serginin 23 Mart'a kadar açık kalacağı belirtildi.

FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS