Şehitlik Anıtı binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor

Şehitlik Anıtı binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor

 - SAMSUN'un Tekkeköy Belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yıldönümünde törenle açılan şehitlik anıtında şehitlerin isimleri yaşatılıyor.

SAMSUN, (DHA)  - SAMSUN'un Tekkeköy Belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yıldönümünde törenle açılan şehitlik anıtında şehitlerin isimleri yaşatılıyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 15 Temmuz darbe girişinin birinci yıl dönümünde ilçede şehitlerin adının ebediyen yatılması için Şehitlik Anıtı açtıklarını söyledi. Şehitlik Anıtı'nı binlerce vatandaşın ziyaret ettiğini belirten Başkan Togar, "15 Temmuz Şehitlik Anıtımız ve şehitlik panoramamızda milletimizin tanklara, tüfeklere, uçaklara karşı yazdığı destan ile o gece şehit olan kahramanlarımızın isimleri ebediyen yaşayacak ve yaşatılacak" dedi.
15 Temmuz demokrasi zaferinin ve şehitlerin isimlerinin Tekkeköy'de yaşatıldığını dile getiren Başkan Togar, "Bizler çağlar açıp çağlar kapatan Fatihlerin, Kanunilerin, Alparslanların torunları olarak 15 Temmuz gecesi bütün dünyaya büyük bir demokrasi ve bir milli irade dersi vererek yeni bir destan ile yeni bir çağ açtık. Fettullahçı terör örgütünün (FETÖ/DYD) darbe girişimine karşı vatan sevdalısı milletimiz ilk dakikalardan itibaren birlik beraberlik içerisinde hareket ederek Başkomutanımızın meydanlara inin çağrısıyla O gece kadın, erkek, genç, yaşlı yediden yetmişe tüm halkımız millet için, vatan için, bayrak için bir araya gelerek canlarını feda ettiler" diyerek sözlerine şöyle devam etti:
"15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu tarihin ve aziz Türk Milleti'nin demokrasisine, geleceğine nasıl sahip çıktığını anlatmak simgeleştirmek için ilçemizin tam merkezinde bulunan en yoğun nüfuslu ve en büyük mahallemize 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve 15 Temmuz Panoraması yaptık. Geçen yıl açılışını yaptığımız şehitlik anıtımız ve yanındaki şehitlik panoramamızda başta kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimizin isimleri yer alıyor. Şehitlerimizin simleri ve o gece yaşanan destan ebediyen burada yaşayacak ve yaşatılacak. Şehitlik anıtımız artık yerli yabancı binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir yer haline geldi."
FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}
ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS