Tekekköy’de Osmanlı Hamamı’nın temeli atılacak

Tekekköy’de Osmanlı Hamamı’nın temeli atılacak

SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi tarafından hamam kültürünün canlandırılması ve ilçede turizmin farklı alanlarda da gelişmesi amacıyla hazırlanan Osmanlı Hamamı Projesi’nin temelinin atılacağı belirtildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi tarafından hamam kültürünün canlandırılması ve ilçede turizmin farklı alanlarda da gelişmesi amacıyla hazırlanan Osmanlı Hamamı Projesi’nin temelinin atılacağı belirtildi.


Tekkeköy Belediyesi tarafından hazırlanan Osmanlı Hamamı Projesi’nin temel atılması için hazırlıklar yapılırken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, inşaat alanına giderek incelemelerde bulundu. Proje ile ilgili açıklamalar yapan Başkan Togar, “Bu yıl gerçekleştirmeyi planladığımız ilk projemiz olan Osmanlı hamamımızın inşaatına başladık. İnşaat çalışmaları başlayan projemiz ile hem yerel hem de ulusal anlamda Türk kültürünün ve geleneklerinin bir parçası ilçemizde tekrar canlanacak. Hamam projemiz tamamlandığında ulusal ve yerel anlamda turizm yönünden de ilçemize büyük bir avantaj sağlayacağız. Çünkü Türklerin yaşamında bizlerin kültüründe hamamlar sadece bir yıkanma yeri değil, daha ötesi sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı merkezlerdir. Hamam kültürü tarihi süreç içerisinde eski medeniyetlerde başlayıp günümüze kadar gelerek kültürümüzde önemli bir yer edinmiştir. Tekkeköy Belediyesi olarak bizlerde sağlık, kültür, sosyal birçok özelliği bünyesinde barındıran bir hamamı ilçemize kazandırabilme konusunda çalışmalarımızı tamamlayarak bugün itibarıyla inşaat çalışmasına başladık. Bu hafta içi hayırlısıyla hamamımızın temelini atmış olacağız” dedi.

FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS